חתנו של ראש ישיבת הר המור: ראשי הישיבה מגנים על עבריין מין סדרתי

 
עודכן 22:15 22/09/2016

רב בציונות הדתית פרסם פוסט תקיף בפייסבוק כנגד ראשי ישיבת הר המור בטענה כי הם מגנים על אדם אשר תקף מינית שבעה מתלמידי הישיבה. "ישנה תרבות עבריינית של ראשי ישיבות שאינם מדווחים על פגיעות מיניות שנעשו בתוך ישיבתם"

 
 
 
 
 
"הזהירות את הבנים שהם לא מוגנים". הרב שמעון אור
"הזהירות את הבנים שהם לא מוגנים". הרב שמעון אור צילום : פייסבוק
 

בפוסט חריף שפרסם הרב שמעון אור, חתנו של אחד מראשי ישיבת הר המור, תוקף הרב את ראשי הישיבה וטוען כי הם תומכים ומגנים על עבריין מין, אשר פוגע בתלמידי הישיבה.


"לפני כעשרה חודשים פרסמתי פוסט בו התראתי על תרבות עבריינית של ראשי ישיבות שאינם מדווחים על פגיעות מיניות שנעשו בתוך ישיבתם, מכסים על עבריין מין שנמצא בקרבם, ומורים לנפגעים שלא להגיש תלונה במשטרה. לצערי מגמה זו ממשיכה ביתר שאת בראשותו של הרב עמיאל שטרנברג, ובשתיקתם של הרב טאו, הרב צוקרמן ובשיתוף פעולה של הרב מרדכי שטרנברג אף הוא ראש הישיבה", כתב אור.


לדבריו, עבריין המין (ששמו אינו מותר לפרסום), פגע מינית בשבעה נערים בני הישיבה, אולם כשהם פנו לראשי הישיבה, הם השתיקו אותם וקראו להם שלא להתלונן במשטרה. באחד המקרים הוא כתב כי "פנה נפגע נוסף לרב עמיאל שטרנברג וסיפר לו כי בנו פותה על ידי התוקף להגיע לחדרו, ופגע בו מינית. האבא פנה להתייעצות לרב אולם הוא יעץ לו שלא להגיש תלונה במשטרה".

 

 

 
תלמידים חרדים בישיבה. אילוסטרציה
תלמידים חרדים בישיבה. אילוסטרציה צילום : רויטרס
 

לדבריו כשביקש התוקף להתחתן, פנה הרב אור, אל הרב עמיאל שימנע הנישואים אולם הוא הכחיש כי מדובר באדם שתקף מינית. לטענתו, אבי הכלה אמר לרב אור כי הרב עמיאל ציין "שהבחור לא התאים לישיבה והיה צריך קצת פעילות ולכן סיכמו איתו שיעבור למקום אחר. הוא אמר שהוא לא פגע מינית אלא שהייתה תקופה שהיה קצת מבולבל עם הזהות המינית שלו".

 

הוא סיים את הפוסט בקריאה: "אין לי בשלב אלא לבקש מכל הקוראים פוסט זה להפיצו ככל שניתן. על מנת שהורים יוכלו להזהיר את בניהם הלומדים או המתכוננים ללמוד בהר המור כי בשלב זה, אין הם מוגנים מפני פגיעות מיניות אפשריות, עד שייעשה בדק בית אמיתי ושינוי עומק בתפיסת העומדים בראש הישיבה ביחס לנושא כולו".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.