"שחרור פינטו – יריקה על קברו של אבי": בנו של אפרים ברכה בראיון ראשון

 
עודכן 21:41 21/09/2016

אורי ברכה, שאביו שם קץ לחייו לפני כשנה וחצי לאחר שנפתחה חקירת מח"ש כנגדו בחשד שקיבל שוחד מהרב יאשיהו פינטו, זועם על שחרורו המוקדם של הרב – וטוען כי הרב לא אמר את האמת במכתב שבזכותו החליטה ועדת השחרורים על קיצור עונשו

 
 
 
 
 

אורי ברכה, בנו של תת-ניצב אפרים ברכה ששם קץ לחייו לפני כשנה וחצי בעקבות פתיחת חקירת מח"ש כנגדו בחשד לקבלת שוחד מהרב יאשיהו פינטו, התראיין היום (רביעי) לראשונה לחדשות 10 מאז מות אביו.

 

בראיון אומר ברכה כי שחרור הרב פינטו הוא יריקה על קברו של אביו. "הוא נלחם על הצדק, עד המוות שלו, לא ציפינו לזה, זה בא לנו ככה בהפתעה, הלם לכולם. לא תכננו שזה יקרה כי אם אפילו נשיא המדינה הבין את זה. אז עכשיו באים נגדו? מקצרים לו את העונש?", שאל ברכה.

 

>> לכתבות נוספות בנושא "פרשת הרב והניצב":

משפחת ברכה מתנגדת לשחרור פינטו: "נזכר להתחרט רק על מנת להשיג שחרור מוקדם"

פרסום ראשון: ועדת השחרורים החליטה לשחרר את הרב פינטו בעקבות מצבו הרפואי

הרב פינטו בשיחות סגורות: קבלת השוחד הייתה פשע חמור

 

 
"מי בקבר עכשיו?" אורי על אביו, אפרים ברכה
"מי בקבר עכשיו?" אורי על אביו, אפרים ברכה צילום : צילו מסך
 

"אל תדווחו על השוחד בפעם הבאה", אומר אורי, "אל תדווחו על עבירות שאתם יודעים עליהן - תתרחקו מזה, תראו מה קרה. מי נמצא בקבר עכשיו? אבא שלי נמצא בקבר".

 

אתמול החליט ברכה לצאת לקניון עזריאלי ולהפגין לבדו כדי לעורר מודעות על העוול שחשים בני המשפחה. "החלטתי ללכת לבד כשתיקה רועמת. אני, הבן של אפרים ברכה, עומד ומחזיק את השלטים במקום בו המוני אנשים עוברים וזועק זעקה".

 

כזכור, לפני כארבע שנים נפתחה חקירה פלילית נגד הרב יאשיהו פינטו בחשד שנתן שוחד בסך של 200 אלף דולר למי שהיה ראש אגף החקירות במשטרת ישראל, תת-ניצב אפרים ברכה, בתמורה למידע בחקירה המתנהלת נגדו הנוגעת למעילה בכספי עמותה. בנוסף, שנה לאחר מכן נחקר פינטו גם בניסיון לשחד את ניצב מנשה ארביב, אז מפקד יחידת להב 433, בה נחקרו פינטו ואשתו.

 

לאחר שהחקירה הועברה למח"ש, ביולי 2015, שם תנ"צ ברכה קץ לחייו והוא בן 55. בהמשך חתם פינטו על עסקת טיעון במשטרה במסגרתה הפך לעד מדינה תמורת הקלה בעונשו. לפני מספר ימים החליטה ועדת השחרורים כי מצבו הבריאותי לא מאפשר את המשך ריצוי עונשו בכלא והוחלט לשחררו.

 

 

אתמול שלחה משפחתו של ברכה מכתב לוועדת השחרורים, בו דרשה מוועדת השחרורים את פרוטוקול הדיון בעניינו של הרב יאשיהו פינטו. הרקע למכתב - החלטת ועדת השחרורים על קיצור עונשו של פינטו בשל מצבו הרפואי, ולאור העובדה שהביע חרטה על מעשיו.

 

במכתב, אותו כתב עורך הדין המייצג את אשתו ובני משפחתו של קצין המשטרה הבכיר שהתאבד, נטען כי "ברכה היה הקרבן המידי של מעלליו של פינטו". במשפחתו של ברכה אף טוענים כי החרטה שהביע הרב על מעשיו אינה אמיתית, ונועדה להשיג את השחרור המוקדם.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.