אישום: ניסו להתחזות למצביעים באמצעות כובעים ומשקפיים כדי להשפיע על הבחירות בבית שמש

 
עודכן 15:32 21/09/2016

8 תושבי בית שמש הואשמו ששילמו לתושבים לפני כשנתיים על מנת שיתנו להם את תעודות הזהות שלהם ביום הבחירות ואספו 150 תעודות זהות שניתנו למתחזים על מנת להצביע • הבחירות בוטלו והתקיימו מחדש חמישה חודשים לאחר מכן

 
 
 
 
 
נבחר גם ללא הטיית הבחירות. ראש העירייה משה אבוטבול
נבחר גם ללא הטיית הבחירות. ראש העירייה משה אבוטבול צילום : יוסי הופמן - חדשות 24
 

הוגש היום (רביעי) כתב אישום לבית משפט השלום בירושלים נגד 8 תושבי בית שמש בחשד שניסו להשפיע על תוצאות הבחירות בבית שמש לפני כשנתיים באמצעות הצבעות פסולות.

 

לפי כתב האישום, השמונה ביקשו להטות את תוצאות הבחירות לטובת המתמודד החרדי בבחירות, ראש העיר המכהן משה אבוטבול. אחד מהנאשמים, פעיל במפלגת "כח" שבראשה עמד אבוטבול, פנה לנאשם אחר וביקש ממנו לאסוף תעודות זהות של אנשים שאינם מצביעים בבחירות - ובתמורה לכל תעודה יקבל 100 שקלים.

 

>> לכתבות נוספות בנושא הבחירות בבית שמש:

אחרי נצרת: בחירות חדשות גם לראשות עיריית בית שמש

ראש עיריית בית שמש הגיש ערעור על החלטת המחוזי לבחירות חוזרות

בית המשפט קבע: בחירות חוזרות לראשות עיריית בית שמש

 

חלק מהנאשמים הקימו מטה בדירה בעיר בה נאספו כ-150 תעודות זהות, לצד כובעים, משקפי שמש ומטפחות, על מנת להתחזות למצביעים. על כל תעודת זהות הודבקה מדבקה עם מיקום הקלפי על מנת להקל על המתחזים במציאת מיקום ההצבעה הנכון.

 

ביום הבחירות הגיעו לדירה מתחזים שאספו את תעודות הזהות ויצאו להצביע באמצעותן בקלפיות בבית שמש. בעקבות ההאשמות הללו, הבחירות בעיר בוטלו וכחמישה חודשים לאחר מכן התקיימו בחירות חוזרות בעיר, בהן כאמור ניצח אבוטבול.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.