אישום: התחזה לעוזרו של שר הבריאות וגנב כסף מחולים

 
עודכן 11:50 21/09/2016

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום נגד נתנאל פורוש, בן 26 מירושלים, בגין קבלת דבר במרמה ותיווך לשוחד. מכתב האישום עולה כי התחזה לעוזרו של יעקב ליצמן ויו"ר אגודת "עזרה למרפא" וטען כי יעזור לחולים לקדם תורים תמורת כסף

 
 
 
 
 
נאשם בהתחזות (אילוסטרציה)
נאשם בהתחזות (אילוסטרציה) צילום : Gettyimages/ אימאג'בנק
 

"התחזה לעוזרו של שר הבריאות והוציא במרמה כסף של חולים". פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי שבעיר כתב אישום נגד נתנאל פורוש, בן 26 מירושלים, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תיווך לשוחד וניסיון לתיווך לשוחד.

 

על פי כתב האישום, נהג הנאשם להתחזות לעוזרו הקרוב של הרב אברהם אלימלך פירר, יו"ר אגודת "עזרה למרפא" ולעוזרו של שר הבריאות, יעקב ליצמן,  וזאת על אף שמעולם לא היה עוזרם של מי מהשניים או בעל תפקיד במשרדם.

 

עוד עולה מכתב האישום כי הנאשם נהג להסתובב בבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים והבטיח למשפחות החולים כי באמצעות קשריו ותפקידו יוכל לקדם תורים לבדיקות רפואיות או להבטיח נוכחות של רופאים בכירים בניתוחים.

 

בחלק מהמקרים נהג הנאשם להתחזות בפני רופאים וזאת על מנת להבטיח את קיום ההבטחות שנתן למשפחות החולים.  הנאשם גבה ממשפחות חולים תשלום כסף תוך שהוא מציג בפניהם מצג שווא ולפיו התשלום מיועד לרופאים עבור שירות מיוחד אותו נתנו עבור המשפחות כאשר בפועל לקח על פי החשד את התשלום לכיסו ומבלי שהרופאים ידעו על כך.

 

במקרה נוסף, הוציא הנאשם במרמה כסף ממשפחה של אישה שהיתה מצויה על ערש דווי תוך מצג שווא לפיו הוא יוכל להשיג לבני המשפחה הנחה בסך 20 אלף שקלים עבור רכישת חלקת קבר. "הנאשם אמר למשפחה כי עלות חלקה זוגית היא בסך 84 אלף שקלים והציג להם מצג שווא לפיו בשל התערבותו הם יוכלו לרכוש את החלקה בהנחה של 20 אלף שקלים", נכתב בכתב האישום.

 

עוד הוסיפו בכתב האישום כי "בעקבות מצג השווא העבירה המשפחה לנאשם סכום של 64 אלף שקלים בשני שיקים שווים וזאת לצורך רכישת החלקה. הנאשם פדה את השיקים שהמשפחה העבירה לו עבור רכישת החלקה ושלשל לכיסו את הכסף. הנאשם העביר לחברה קדישא 12 שיקים אישיים שלו על סך 82.5 אלף שקלים. מתוך 12 השיקים כובדו שני שיקים בלבד.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.