פרסום ראשון: חשד - ילד ישראלי נוסף מוחזק בכת החרדית הקיצונית בגוואטמלה

 
עודכן 22:11 20/09/2016

אחרי פשיטת המשטרה בשבוע שעבר על הכת "לב טהור" שחשודה בהתעללות ובכליאת ילדים - טוענים היום בני משפחתו של אחד החסידים כי ניסו לעכב את יציאתו מהארץ עם ילדיו הקטנים, אבל בית המשפט אישר לו בכל זאת לצאת. הרשויות חושדות כי הכת מחזיקה ילד ישראלי באופן בלתי חוקי

 
 
 
 
 

דוד חיון מנסה בחודשיים וחצי האחרונים להחזיר לישראל את אחיו עזר וארבעת ילדיו שנמצאים בכת החרדית "לב טהור" בגוואטמלה. חיון סיפר היום (שלישי) לחדשות 10 כי הוא ידע שאחיו רוצה להצטרף לכת: "הוצאנו צווי עיכוב יציאה מארץ לילדים בגלל זה".

 

עזר, שהיה חבר בכת החרדית הקיצונית במשך כשמונה שנים חזר לפני כשנתיים מקנדה כשהרשויות שם פשטו על ביתם של חברי הכת. המשפחה שחששה שייעלם שוב אל הכת עם הילדים והוציאה צווי עיכוב יציאה אבל מסתבר שגם זה לא עזר.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

למורת רוחו של נתניהו: הסכסוך הישראלי-פלסטיני - במוקד עצרת האו"ם

פרסום ראשון: השחקן משה איבגי נחקר שוב בפרשת ההטרדות המיניות

 

 
טוענים כי רודפים אותם. חברי הכת החרדית הקיצונית "לב טהור" בגוואטמלה
טוענים כי רודפים אותם. חברי הכת החרדית הקיצונית "לב טהור" בגוואטמלה צילום : חדשות 10
 

במסגרת הדיונים בבית המשפט לענייני משפחה עזר ביקש לצאת מהארץ לזמן קצר במטרה להשתתף בחתונה של חבר הכת בגואטמלה. למרות אזהרות המשפחה שלא לאשר את הנסיעה הוחלט בדיון כי הוא יוכל לצאת לזמן מוגבל של חודש וחצי עם ילדיו בכפוף לערבות כספית שיפקיד.

 

"למה הרווחה באלעד לא התנגדו ליציאת של עזר מהארץ? בית המשפט ידע בדיוק מה קורה בכת הזאת, אז למה הוא נתן להם לצאת?", טען חיון.

 

בסוף השבוע האחרון נערכה פשיטה נוספת על מתחם חברי הכת במדינה שבמרכז אמריקה - בניסיון למצוא ילדה שיצאה מישראל ושוהה בגוואטמלה באופן לא חוקי. ייתכן והיא אחת מילדיו של עזר אך המקרה טרם אומת. חברי הכת עדיין ממשיכים לטעון כי הרשויות והתקשורת "רודפות אותם".

 

 

העדות של דוד חיון מצטרפת לעדויות נוספות של בני משפחה כאן בארץ שטוענים שקרובי משפחתם נמצאים בכת בגוואטמלה. בתגובה לטענות משפחת חיון על התעלמות הרשויות בישראל מהאזהרות החוזרות ונשנות, מסר משרד הרווחה: "עזר יצא מהארץ בערבות של מיליוני שקלים ולכן לא סביר היה לחשוב שלא יחזור".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.