החרדים זועמים: "שוב עבודות מיותרות ברכבת בשבת"

 
עודכן 18:32 15/09/2016

ראשי המפלגות החרדיות מתנגדים לעבודות שיתקיימו בסוף השבוע בתחנת רכבת מרכז וטוענים כי ניתן היה לקיימן במהלך השבוע. "נדרוש פגישה עם המפכ"ל כדי להעמידו על חומרת הדברים"

 
 
 
 
 
תחנת רכבת מרכז-סבידור. עבודות אחזקה בשבת
תחנת רכבת מרכז-סבידור. עבודות אחזקה בשבת צילום : חדשות 10
 

משבר חדש סביב עבודות ברכבת בשבת? ראשי המפלגות החרדיות השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וח"כ משה גפני פרסמו הערב (חמישי) הודעה משותפת ובה הביעו את מחאתם על ההחלטה לקיים עבודות אחזקה בתחנת רכבת מרכז-סבידור בתל אביב במהלך סוף השבוע הקרוב. לדבריהם, מדובר בעבודות שניתן היה לקיים במהלך הלילות באמצע השבוע.

 

עוד בחדשות 10:

 

בהודעה המשותפת מסרו שלושת חברי הכנסת: "ביצוע העבודות בליל שבת חמורה מאוד ואנו מביעים מחאה תקיפה על כבודה של השבת", לדבריהם, לאחר המשבר השבת הקודם, "העבודות אכן צומצמו באופן ניכר וחלק גדול מהעובדים אינם יהודים. אך עם זאת, אנו מוחים בכל תוקף כנגד התנהלות המשטרה שמהווה גורם לא מקצועי כשהיא מאלצת לבצע את העבודות בליל שבת, כשאפשר לבצען ביום חול".

 

 
יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן
יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן צילום : רויטרס
 
יו"ר ש"ס, אריה דרעי
יו"ר ש"ס, אריה דרעי צילום : חיים צח, לע"מ
 

השלושה סיכמו את הודעתם ואמרו ש"צר לנו שהתקבלה החלטה בנושא החשוב והערכי הזה, מבלי לנסות ולמנוע את הפגיעה בשמירת שבת קודש. אנו נדרוש פגישה מיידית עם מפכ״ל המשטרה להעמידו על חומרת הדברים".

 

על פי הודעה שפרסמה רכבת ישראל, בשבת הקרובה יבוצעו שתי עבודות שדרוג בתחנה בתל אביב. העבודות יחלו בשישי בשעה 23:30 ויסתיימו בשעה 8:30 בבוקר השבת. במהלך עבודות השדרוג ייחסמו לתנועה שלושה מתוך ארבעת הנתיבים בכביש 20 לכיוון דרום, בקטע שבין מחלף ההלכה למחלף ארלוזורוב. בנוסף, הירידות מהמחלפים קק"ל ורוקח לכביש 20 לכיוון דרום ייחסמו גם הם.

 

בשבת הקרובה היו אמורים להיות שלושה מוקדים של עבודות. במשרד העבודה החליטו לבטל את העבודות במוקד אחד מתוך השלושה ולהעביר אותן לאמצע שבוע. כרגע יש שני מוקדים בלבד שגם בהם הורידו באופן דרמטי את מספר העובדים היהודים שיקחו חלק בעבודות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.