חשיפה: ראש מועצת גוש עציון, ההטרדה המינית ודמי השתיקה

 
עודכן 19:40 14/09/2016

צעירה תושבת ירושלים התלוננה בפני רבני "פורום תקנה", כי דוידי פרל תקף אותה מינית. הם מצדם עדכנו את היועמ"ש, וקיבלו את אישורו לפעול. לאחר מספר פעמים בהם סרב להגיע, חתמו השניים על הסכם במסגרתו ישלם ראש המועצה למתלוננת מאות אלפי שקלים, והיא תמשוך את התלונה. דוידי סירב להגיב לדברים

 
 
 
 
 

צעירה מירושלים התלוננה - ראש מועצת גוש עציון תקף אותי מינית. על פי עדויות שהגיעו הערב (רביעי) לידי חדשות 10, הצעירה פנתה לפני כמה חודשים ל"פורום תקנה", פורום רבנים שהוקם על מנת להילחם בפגיעות מיניות בחברה הדתית, וטענה כי דוידי פרל פגע בה באופן פיזי מספר פעמים.

 

חברי הפורום עדכנו את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שאישר להם לפעול. הרכב רבני הפורום בהם הרב איתן אייזמן והרב יעקב אריאל רבה של רמת גן, זימנו את פרל לפגישה. בהתחלה הוא הסכים, אך לאחר מכן התחרט וסירב להתייצב, ואמר לרבנים ש"מצידו היא יכולה ללכת עם התלונה למשטרה".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

הסכם הסיוע: בניגוד להצהרות - זהו הסכום הנמוך ביותר שיכול אובמה להעביר לנתניהו

הסוף להתעללות? נעצרו ראשי כת "לב טהור"

מאחורי דופן כפולה: תיעוד תפיסת קוקאין בשווי 3 מיליון שקל

 

 

 
דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון. סירב לבוא לפגישה בפורום "תקנה"
דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון. סירב לבוא לפגישה בפורום "תקנה" צילום : חדשות 10
 

המתלוננת סירבה לפנות למשטרה, והצעד הבא שנקטו חברי הפורום הוא לערב רבנים ואנשי ציבור מגוש עציון, בהם הרב של אפרת שלמה ריסקין, הרב גיגי מראשי ישיבת הגוש, והרבנית מלכה פיוטרקובסקי. גם להם מסרב פרל להגיע לפגישה, וזה בזמן שמנדלבליט עצמו מעודכן בכל שלב בהליך.

 

אחד הרבנים גייס עבור המתלוננת עורך דין, ולאחר איומים כי יפרסם את הפרשה, הסכים ראש מועצת גוש עציון לחתום על הסכם. במסגרתו, התחייב פרל לשלם למתלוננת פיצוי בגובה מאות אלפי שקלים, ובנוסף התחייב שלא להתמודד לראשות המועצה בבחירות הבאות.

 

בנוסף לפיצויים, התחייב ראש מועצת גוש עציון שלא להתמודד לתפקיד בבחירות הבאות. הצעירה המתלוננת מצידה, התחייבה למשוך את תלונתה מהפורום. ההסכם בין השניים נחתם לפני כחודש וחצי. דוידי פרל עצמו, סירב להגיב.

 

יש לציין ש"דמי השתיקה" ששילם פרל למתלוננת אינם רק כדי שתמשוך את התלונה, אלא גם לטיפולים פסיכולוגיים וכדומה. בנוסף היא הודיעה לרבני פורום תקנה כי היא "לא תתלונן במשטרה בשום אופן", בשל החשש כי תפגע פרטיותה.

 

 

תגובת "פורום תקנה": רשויות החוק במדינת ישראל בראשות היועץ המשפטי לממשלה, הוא הגוף היחיד היודע על כל פעילות של פורום תקנה. מעבר לכך הפורום לא מאשר, לא מכחיש ולא מתייחס לפניות חיצוניות, אלא על פי שיקול דעת חברי הפורום".

 

תגובת דובר משרד המשפטים: "לא נתייחס לפרטי התלונה. פורום תקנה דיווח לגורמי המקצוע במשרדנו על המקרה, שלא היה מוכר לפני כן למערכת אכיפת החוק. לאחר בחינת הדברים, ובעיקר נוכח סירובה המוחלט של המתלוננת לערב את משטרת ישראל בדבר, גורמי המקצוע מצאו שאין מקום להמליץ ליועמש להפעיל את סמכותו ולהורות לפורום תקנה להפסיק את הבירור . כל יתר הטיפול של פורום תקנה בעניין נעשה בלא מעורבותנו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.