לא רק פצועים: ישראל תחל לטפל בחולים סורים

 
עודכן 11:03 14/09/2016

פרסום ראשון • לאחר למעלה מחמש שנות מלחמת אזרחים, במערכת הביטחון הוחלט להתחיל להפעיל שירות יומי להעברת חולים ממחנות פליטים סמוך לגבול לקבלת טיפול בבתי חולים בארץ. אוטובוס ראשון ועליו 60 מטופלים, רובם ילדים, יגיע לבית החולים בצפת

 
 
 
 
 

מושיטים יד לעזרה: בשעה שבגבול ישראל-סוריה נרשמה בשבועות האחרונים מתיחות בעקבות זליגה של הקרבות לצד הישראלי והירי של צבא סוריה לעבר כלי טיס של חיל האוויר, לחדשות 10 נודע כי ישראל תרחיב את הסיוע ההומניטרי לפליטים מקרבות מלחמת האזרחים במדינה. אמש (שלישי) נחשף כי ישראל תחל להעניק טיפול לא רק לפצועים מהקרבות, אלא גם לחולים מקרב הפליטים.

 

עוד כתבות בנושא:

 

 
קרבות בגולן הסורי, השבוע
קרבות בגולן הסורי, השבוע צילום : רויטרס
 

קרוב למיליון בני אדם שהפכו פליטים בחסות הקרבות המתמשכים בגולן הסורי. במערכת הביטחון הישראלית עוקבים אחרי המתרחש והחליטו שלא להסתפק בהענקת טיפול רפואי לפצועי הקרבות בין הארגונים השונים באזור וצבאו של הנשיא בשאר אסד, ולפתוח שירות יומי להכנסתם של פליטים לישראל לקבלת טיפול רפואי בסיסי בבתי חולים בארץ.

 

מטרת המהלך היא להעניק שירותי מרפאה בסיסיים, בעיקר לילדים. אוטובוס ראשון שכבר אורגן יכלול כ-60 בני אדם, מרביתם ילדים, והוא יגיע לבית החולים זיו שבצפת. לפי התוכנית, בכל יום ייצא אוטובוס שכזה בו אליו יוכלו להגיע פליטים ממלחמת האזרחים הסורית ולחצות את הגבול בגולן לקבלת הטיפול, בסיומו הם ישובו אל הצד הסורי של הגבול.

 

לפי שעה נרתמו למהלך בתי חולים בצפון הארץ, אולם סגן השר איוב קרא פועל להרחבת המהלך כך שיכלול גם בתי חולים במרכז הארץ. בבית החולים רמב"ם בחיפה דיווחו בסוף אוגוסט כי בשלוש השנים האחרונות טיפלו ב-140 אזרחים סורים, מבוגרים וילדים שנפצעו בקרבות בין ארגוני המורדים לבין צבא סוריה. עוד עשרות פצועים טופלו בבית החולים שבצפת ובבית החולים בנהריה. חשיבות הרחבת המהלך לבתי חולים נוספים בולטת על רקע העובדה שבבתי החולים באזור הצפון מדווחים על גירעון של כ-100 מיליון שקלים בשל הטיפול בפצועי המלחמה בסוריה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.