בנט: לימודי היהדות חשובים מהצטיינות במתמטיקה ומדעים

 
עודכן 08:07 13/09/2016

במהלך כנס בקיסריה הבהיר שר החינוך כי בעיניו הצטיינות בלימודי היהדות חשובות יותר ממקצועות הליב"ה. עוד טען: "כמעצמת הייטק, יצואני ידע וחידושים לעולם, עלינו להיות מעצמה רוחנית ולייצא ידע רוחני לכל העולם"

 
 
 
 
 

 

התבטאות מפתיעה של שר החינוך: כשברקע הרפורמות שבוצעו ואלו שמתוכננות במתמטיקה והמדעים, אמר אמש (שני) שר החינוך נפתלי בנט כי "לימוד היהדות וההצטיינות בה חשוב בעיניי יותר מלימודי מתמטיקה או מדעים".


בנאום שנשא בכנס קרן תל"י (תגבור לימודי יהדות) בקיסריה, אמר בנט: "כמעצמת הייטק, יצואני ידע וחידושים לעולם, עלינו להיות מעצמה רוחנית ולייצא ידע רוחני לכל העולם. זה הפרק הבא של החזון הציוני שלנו. ככה נשוב להיות אור לגויים. כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

קלינטון בהתייחסות ראשונה לסערה: טעיתי כשהסתרתי שאני חולה בדלקת ריאות

הפסקת האש בסוריה - שקט יחסי נשמר; צה"ל תקף בתגובה לירי הפצמ"ר

משפחות נפגעי נפש נגד משרד הבריאות: המכרז החדש לא משקף את צרכי המטופלים


הוא פנה גם לנוכחים ואמר: "אתם מבקשים לחדש ימינו כקדם, להחזיר אותנו לימים בהם קיבוצניקים קצרי מכנס היו מצטטים פרקים שלמים מהנביא או כותבים פזמונים על יחזקאל. היהדות היא של כולם. לאף מגזר אין מונופול עליה".

 

 
בנט. "הצטיינות ביהדות חשובה ממתמטיקה ומדעים"
בנט. "הצטיינות ביהדות חשובה ממתמטיקה ומדעים" צילום : צילום מסך -
 

מאוחר יותר התייחס בנט לדברים בחשבון הפייסבוק שלו. "לא ברור למה התקשורת נזעקת שבמדינה היהודית לומדים יהדות ובארץ התנ״ך לומדים תנ״ך", כתב, "בוגר מערכת החינוך ידע לכתוב קוד תוכנה וידע מה זה קידוש. בוגרת מערכת חינוך תדע לשוחח באנגלית איכותית ותדע למה אומרים סליחות. אסור לנו לנתק את הקשר עם סבא שלנו מקזבלנקה ומורשה, מליטא ומבגדד. ציונות ומצוינות אינם סותרים. היהדות לא שייכת לדתיים".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.