אסון קריסת החניון: מספר ההרוגים עלה לשלושה, נמשכים המאמצים לחילוץ הלכודים

 
עודכן 19:40 05/09/2016

גם בשעה זו נמשכים הנסיונות לאתר לכודים, לאחר שחמישה בני אדם עדיין מוגדרים כנעדרים, ואין עמם קשר. 24 פצועים פונו לבתי החולים • בתוך כך עולה כי לחברת הבנייה עבר מפוקפק בכל הנוגע לבטיחות ותאונות, זאת למרות שבאתר שקרס לא התגלו ליקויי בטיחות בבדיקה האחרונה שבוצעה

 
 
 
 
 

לצד ניסיונות החילוץ הקדחתניים, נמשכת חקירת אירוע קריסת החניון ברמת החייל הבוקר (שני), בו מצאו את מותם עד כה שלושה, ונפצעו למעלה מ-20. בבדיקה שנערכה בחודש יוני האחרון נמצא כי באתר לא נמצאו ליקויי בטיחות חריגים, אך עם זאת בעברה של חברת "דניה סיבוס" הבונה את החניון, נמצאו ליקויים משמעותיים רבים.

 

בין השאר נמצא כי בחברה פיטרו בעבר מפעיל עגורן שדרש לתקן ליקויים שנרשמו על ידי בודק מוסמך. בנוסף אירעו בחברה שלוש תאונות עבודה בפרק זמן קצר, שבאחד מהם נפל עובד כבן 17 שהיה עם רתמת בטיחות, בניגוד לתקנות.

 

>> לכתבות נוספות בנושא אסון קריסת החניון:

תיעוד: שנה וחצי של עבודות בזירת החניון שקרס

מנהל אתר הבנייה ברמת החייל: הרגשתי רעידה שעה וחצי לפני הקריסה

"היה גג ועכשיו אין. הכל התמוטט": הדיווח הראשון למד"א מקריסת החניון


תיעוד קריסת החניון, כפי שתועד ממצלמות האבטחה:


 

 

באתרים אחרים של החברה נמצאו תקלות נוספות, בהם אי-גידור בניגוד לתקנות, חוסר שימוש באמצעי בטיחות בקרב עובדי החברה, ועוד. בנוסף נמסר כי בשנתיים האחרונות נפתחו שלוש חקירות כנגד מנהלים בחברה בגין ליקויים שונים. לאור ריבוי המקרים, נקבע כי באתרי החברה יהיה פיקוח צמוד ומקיף מהרגיל.

 

מחברת "דניה סיבוס"  נמסר בתגובה לאחר קריסת החניון: "נכון למועד זה, החברה בוחנת את הסיבות לקריסה וכן את תוצאותיה והשלכותיה. ברגעים אלה דניה סיבוס ואפריקה ישראל נכסים מפנות את כל מאמציהן על מנת לתת מענה מהיר בשטח ומתמקדות בטיפול בנפגעי אירוע חמור זה".

 

 

 

 
זירת קריסת החניון. נסיונות החילוץ נמשכים
זירת קריסת החניון. נסיונות החילוץ נמשכים צילום : ללא קרדיט
 

בתוך כך נמשכים המאמצים לחילוץ לכודים לפני החשכה, ונכון לרגע זה עומד מספרם על כחמישה בני אדם. בנוסף פונו עוד 24 לבתי החולים השונים באזור, כאשר מצבו של האחד מוגדר קשה, שלושה נוספים בינוני והיתר קל. חמישה מתוך הפצועים כבר שוחררו לביתם.

 

ליאור מרמלשטיין, פאראמדיק שטיפל במחולצים, סיפר:  "הם זעקו לכאב, היו מאוד המומים. הצלחנו להגיע אליהם ולתת להם טיפול רפואי תרופתי בנוזלים וחבישות. לאחר מכן נמסר לנו על עוד אנשים שנמצאים וקבורים מתחת להריסות. אנחנו במאמצים להוציא ולחלץ את שאר הנפגעים, ואנחנו ערוכים פה לקליטה שלהם".

 

אל"מ אריאל בליץ מפיקוד העורף, אמר: "במסגרת הניסיון המצטבר, פיתח פיקוד העורף טכניקות מאוד משמעותיות על חילוץ ועל קשר עם לכודים, חלק מהקשר ע"י אמצעים מיוחדים. אני חושב שזה פחות עניין של הערכות כי אנחנו תמיד אופטימייים וממשיכים לעבוד ולנסות להציל חיי אדם עד שנדע שאין אנשים מתחת להריסות. אנחנו ממשיכים לפעול פה כאילו יש אנשים חיים תחת ההריסות".

 

 

 

חבר הכנסת אל אלי אלאלוף (כולנו)יו"ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, הודיע כי יכנס את הוועדה בדחיפות על מנת לבדוק את נסיבות האירוע. "נבקש לקבל הסברים מעמיקים ככל האפשר מכל הגורמים הרלוונטים באשר לסיבת האסון הקשה הזה", אמר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.