נשיא הפיליפינים לאובמה: "אם תשאל על הרג סוחרי הסמים, אקלל אותך 'בן זונה'"

 
עודכן 21:05 05/09/2016

לאחר שקילל את האפיפיור, האו"ם ושגריר ארה"ב, פנה נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה להסתכסך עם יריב חדש: נשיא ארה"ב. בוועידה הכלכלית G20 הבהיר דוטרטה כי יקלל אותו "בן זונה" אם יעז לשאול על הקמפיין לחיסול סוחרי סמים שהוא מנהיג במדינה

 
 
 
 
 

נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה ידוע כנשיא שלא שומר על לשון דיפלומטית אך היום (שני) בוועידה הכלכלית G20 נדמה כי הוא הצליח לשבור את השיאים של עצמו.

 

דוטרטה נפגש עם נשיא ארה"ב ברק אובמה בוועידה בסין וביקש ממנו שלא לחקור אותו על ההוצאות להורג של סוחרי סמים:"אם תשאל שאלות על הרג החשודים במדינה, אקלל אותך "בן זונה"".

 

אובמה בתגובה אמר כי הוא שמע את הערותיו ה"צבעוניות" של נשיא הפיליפינים והוא הורה לצוות שלו לבדוק האם פגישותיו עם דוטרטה עדיין יהיו פרודוקטיביות לאור הנסיבות.

 

לכתבות נוספות על דוטרטה:

פיליפינים: 1,900 נהרגו עד כה ב"קמפיין לניקוי הסמים" במדינה

בהוראת הנשיא: 420 נהרגו בפיליפינים בחודש האחרון בחשד לשימוש או סחר בסמים

המלחמה בסמים בפיליפינים: בת 5 נהרגה - הקורבן הצעיר ביותר עד כה

 

 

 
"אקלל אותך בן זונה". נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה
"אקלל אותך בן זונה". נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה צילום : רויטרס
 

מאז נבחר דוטרטה לנשיאות הפיליפינים לפני כשלושה חודשים הוא הכריז על מלחמה בסוחרי הסמים, מלחמה בה נהרגו עד כה לא פחות מאלפיים בני אדם. לא רק זאת, אלא שהנשיא החדש אף הבטיח כי מחוקק שיפגע בקמפיין שלו, "עלול למצוא את מותו אם יפריע לו לשפר את המצב במדינה".

 

נראה עד כה כי הקמפיין השנוי במחלוקת נושא פירות, לאחר שקרוב לשבע מאות אלף סוחרי סמים הסגירו עצמם מחשש לחייהם, כך טענו במשטרה המקומית.


כשנשאל דוטרטה לפני כינוס ה-G-20 מה יעשה אם נשיא ארה"ב ישאל אותו על חיסול סוחרי הסמים, שמעורר תרעומת ברחבי העולם הוא ענה בדרכו: "אני צריך לספק תשובות רק לעם הפיליפיני, אנחנו כבר מזמן חדלנו להיות קולוניה", ואז אמר לעיתונאי "אתה חייב לכבד אותי. אל תזרוק לי סתם שאלות או שבן זונה אני אקלל אותך פה לפני כולם".

 

 

 
ישקול מחדש את הפגישה עם נשיא הפיליפינים. ברק אובמה
ישקול מחדש את הפגישה עם נשיא הפיליפינים. ברק אובמה צילום : רויטרס
 

עוד טרם הוועידה המדוברת ישנה לנשיא הפיליפיני היסטוריה "מרשימה" של התבטאויות לא דיפלומטיות בעליל כלפי אישים ומדינות אשר חלקו על השקפת עולמו:


על האו"ם: "אם אתם כאלה חצופים ובני זונות אולי נצטרך לעזוב אתכם. תוציאו אותנו מהארגון הזה, גם ככה אתם לא עושים בו כלום"


על שגריר ארה"ב: "דיברתי עם מזכיר המדינה קרי והוא בסדר. אבל רבתי עם השגריר הגיי שלהם, הוא בן זונה, התעצבנתי על הבחור הזה".


על בחורה אוסטרלית שנאנסה ונרצחה באונס קבוצתי בעת שהיה ראש עיר:
"כעסתי על זה שהיא נאנסה, אבל היא הייתה כל כך יפה שחשבתי שאם כבר אז אני בתור ראש העיר הייתי צריך להיות הראשון שאונס אותה. איזה בזבוז".


על ביקור האפיפיור: "רציתי להתקשר אליו ולהגיד לו 'האפיפיור, אתה בן זונה לך הביתה. אל תבקר כאן יותר'".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.