גלשנו, חטאנו: בחורי ישיבה מספרים על ההתמכרות לאתרי פורנו ולהימורים

 
עודכן 21:22 03/09/2016

חרדים רבים גילו בשנים האחרונות את עולם האינטרנט ומשתמשים בו בסתר תוך ניהול חיים כפולים – מצד אחד, שמירת המצוות, ומהצד השני, התמכרות קשה להימורים, לפורנו ולזנות. הפתרון – קבוצות טיפול בהתמכרות בשיטת 12 השלבים. "אני מכור למין, לאוננות, אני נקי מזנות רק יומיים", מספר בכאב אחד המשתתפים בקבוצה

 
 
 
 
 

במרכז כלל בירושלים כבר שנים שאין חנויות מסחר ותיירים. במקומם, נפתחו במתחם לא מעט אינטרנט ברים, המרכזים חרדים רבים שמגיעים למקום כדי להנות מתאוות העולם האסורות להם. "חרדי שמעוניין משלם 10 או 20 שקלים לשעה ועושה שם מה שהוא רוצה", מספר מ', חרדי שהיה מכור להימורים. "סרטים, פורנו, הימורים וכו'. אדם שיושב 18 או 20 שעות במקום כזה ולא קם לשירותים, הוא מכור", מספר מ'.

 

מ' היה מכור להימורים ושרף מהמחשב שבמרכז כלל מיליונים. "לקחתי מהמשפחה, מהחברים, מכל מי שרק יכולתי", הוא מספר, "שתי דירות מכרתי".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

"אלף ידיים נוגעות בך, הכסף מוחל על עוגמת הנפש. זה מתכון למוות. אם לא פיזי, אז נפשי"

תיעוד: חייל חרדי מותקף בידי ההמון בקבר רשב"י שבמירון

מישראל לסוריה ובחזרה: סיפורה של המשפחה שנחלצה מציפורני דאע"ש

 

 
"איפה שקשה - שם אלך". בני גוטמן, מדריך קבוצת טיפול בהתמכרויות לחרדים
"איפה שקשה - שם אלך". בני גוטמן, מדריך קבוצת טיפול בהתמכרויות לחרדים צילום : חדשות 10
 

במגזר החרדי הבינו מזמן שההתמכרויות הדיגיטליות הן סכנה גדולה. במקום ריסוק מחשבים וטלפונים החלו להילחם בתופעה בדרך אחרת - קבוצות טיפול בהתמכרות לחרדים, בשיטת 12 השלבים, הדורשת כנות טוטאלית, מוחלטת ואפילו כואבת. "קוראים לי י' ואני מכור למין, לאלכוהול, לאוננות. אני נקי רק להיום, מאוננות לא נקי, מזנות יומיים", מספר בכאב משתתף בסדנה.

 

י' ממשיך. "ההורים רוצים שאשאר חרדי, אני לא נמצא שם בפנימיות שלי. כשאני מגיע אליהם אני צריך לשחק כאילו אני חרדי, ואין לי מקום להיות עצמי, הכל אצלי זה מסכות ומסכות. יצאתי לפני יומיים לחפש עבודה ונפלתי. הלכתי לזונה, בזבזתי 3,000 שקלים על בגדים. מה אני עושה מכאן?

 

 

בני גוטמן, מדריך קבוצת המכורים החרדית, בעצמו עבר את הגיהנום - וחזר חזרה. עשרות שנים היה מכור לסמים ולאלכוהול, גורש מארה"ב והתאשפז בביה"ח גהה. "אז מה הסוד? אני צריך להלשין על הרגשות שלי, אני צריך כנות אכזרית, עד כדי דמעות. ההתמכרות של החרדים זהה לזו הרגילה, אך בקהילה שלהם שופטים אותם יותר. קשה להם מאוד, ואיפה שקשה מאוד - שם אני הולך".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.