נתניהו הורה להשהות את העבודות ברכבת בשבת: "כץ מערער את יציבות הממשלה"

 
עודכן 18:20 02/09/2016

בלשכת ראש הממשלה לא הסתפקו בהודעה על ההחלטה להשהות את העבודות, ותקפו את שר התחבורה באופן אישי. "אין דרך להבין את פעולותיו של כץ אלא כניסיון מכוון להביא למשבר מיותר עם החרדים כדי לערער את יציבות הממשלה", נטען

 
 
 
 
 
כץ. "מנסה לערער את יציבות הממשלה"
כץ. "מנסה לערער את יציבות הממשלה" צילום : חדשות 10
 

נמשכת המתיחות בקואליציה סביב עבודות הרכבת בשבת: ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה אחר הצהריים (שישי) להשהות את העבודות ברכבת בשבת הקרובה. בהודעה שיצאה מלשכתו אף תקף נתניהו בחריפות את שר התחבורה ישראל כץ, וטען כי "הוא מעצים את המשבר עם החרדים במו ידיו".


בנוסף להשהיה הנחה את הגורמים הרלוונטים להביא את הנושא להכרעה בתוך 72 שעות. "ראש הממשלה קיבל החלטה זו אחר שהתקבלו דיווחים סותרים ממשרד התחבורה על נחיצות העבודות בשבת, סתירות שיצרו משבר אמון חריף עם השר כץ", נטען מטעמו של נתניהו.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

כניעה לחרדים: רק 3 מתוך 17 עבודות רכבת שתוכננו לשבת יבוצעו

נתניהו נפגש עם המפלגות החרדיות: לא דרשו את פיטורי כץ

על רקע סערת הרכבת: ניסיון נוסף להחליש את נתניהו במזכירות הליכוד?


 

 

 
נתניהו. "משבר אמון חריף עם כץ"
נתניהו. "משבר אמון חריף עם כץ" צילום : רויטרס
 

בלשכתו של ראש הממשלה טענו  כי "כץ הפר את הבטחתו לסיעות החרדיות, לפיה לא יבוצעו עבודות כלשהן בשבת". "זמן קצר לאחר מכן, אחר שנכשל בניסיונו להשתלט על מוסדות הליכוד, הדהים שר התחבורה את ראשי הסיעות החרדיות כשנתן הנחיות לבצע עשרות עבודות בשבת", נמסר מלשכת נתניהו.


כץ הואשם גם בכך שלמרות שהעבודות ניתנות לדחייה בשל העובדה שאינן פיקוח נפש, בחר להתיר 17 מתוך 20 העבודות שבוצעו בשבת. "אין דרך להבין את פעולותיו של כץ אלא כניסיון מכוון להביא למשבר מיותר עם החרדים כדי לערער את יציבות הממשלה", נטען בהודעה, "ככל הנראה, כץ מנסה לצבור נקודות בקרב הציבור הרחב שאינו מצוי בפרטים על-ידי חילול שבת שייצור משבר עם החרדים".

 

 

מוקדם יותר הודיעו הרבנים הראשיים לישראל, דוד לאו ויצחק יוסף כי הם מתנגדים לעל עבודה ברכבת בשבת. "כנציג הרבנים הראשיים, אבקש להודיע כי עמדתנו היא שהעבודות בגינן התקבלה בקשה מהרכבת לביצוע בשבת, אינן מאושרות ולא ניתן לבצען במהלך השבת היות ואין בהן פיקוח נפש", מסר בשמם משה דגן, מנכ"ל הרבנות הראשית.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.