הרבנים הראשיים נגד עבודות הרכבת בשבת: "אין בעבודות האלו פיקוח נפש"

 
עודכן 15:20 02/09/2016

הרבנים הראשיים לישראל הודיעו על ביטול היתר העבודה בשבת, וזאת בטענה כי אין בעבודות האלו פיקוח נפש. "העבודות אינן מאושרות ולא ניתן לבצען", אמר מנכ"ל הרבנות. הביטול תקף גם לגבי שלושת הפרויקטים שסוכמו כי יפעלו במהלך השבת

 
 
 
 
 
עבודות התשתית בגשר השלום בת"א (ארכיון)
עבודות התשתית בגשר השלום בת"א (ארכיון) צילום : דוברות רכבת ישראל
 

משה דגן, מנכ"ל הרבנות הראשית, הודיע היום (שישי) כי הרבנים הראשיים לישראל, דוד לאו ויצחק יוסף, מתנגדים לכל עבודה שאמורה להתקיים במהלך השבת.

 

"כנציג הרבנים הראשיים, אבקש להודיע כי עמדתנו היא שהעבודות בגינן התקבלה בקשה מהרכבת לביצוע בשבת, אינן מאושרות ולא ניתן לבצען במהלך השבת היות ואין בהן פיקוח נפש", הודיע דגן.


כתבות נוספות בחדשות 10:

>> בנט וחולדאי סיכמו: בית הספר "שבח מופת" לא ייסגר

>> האם תעשיית החלל הישראלית תתאושש מהאובדן?

>> בעלה של דפנה מאיר ז"ל: "לאלוהים ירדו הרבה דמעות אתמול, גם לי"

 

 
נכנע ללחץ החרדים והרבנים. נתניהו עם הרבנים הראשיים
נכנע ללחץ החרדים והרבנים. נתניהו עם הרבנים הראשיים צילום : עמוס בן גרשום, לע"מ
 

ראש לשכת ראש הממשלה, יואב הורביץ, נפגש אתמול עם נציגי החרדים ומשרד התחבורה בנוגע לעובדות אחזקה של רכבת ישראל ביום שבת, ולפי גורמים בלשכה לא התקיים דיון בנוגע לביטול קווים. "אנשי רכבת ישראל הציגו שלושה אתרי עבודות שאי ביצוען מהווה סיכון של חיי אדם ואף סיפקו חוות דעת של המשטרה בעניין", מסרו הגורמים.

 

בשבוע שעבר התקיימו עבודות בתחנת רכבת השלום, דבר שעורר סערה גדולה. במפלגות ש"ס ויהדות התורה איימו במשבר בקואליציה במהלך שיחות ליליות עם שר התחבורה ישראל כץ, אך בסופו של דבר העבודות התקיימו כסדרן לאחר שבמשטרת ישראל הודיעו כי "ביטולן יהווה סכנת חיים לעוברי האורח".

 

 

ח"כ זהבה גלאון, יו"ר מפלגת מרצ, פנתה הבוקר למנכ"ל רכבת ישראל בדרישה לבצע את עבודות התשתית כסדרן, כולל בשבת, ואיימה כי אם לא יעשה זאת היא תפעל להגשת תביעה ייצוגית בשם נוסעי הרכבת הנפגעים. "ראש הממשלה ומנהל הסגל של משרדו אינם בעלי סמכות להורות על הפסקת עבודות התשתית, משהיתרי העבודה הוצאו כדין על ידי הגורם המוסמך, הוא משרד העבודה. אסור לראש הממשלה להידרש לסוגיה זו כלל ואין הדבר בסמכותו".

 

גם מנהיגי המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג וח"כ ציפי לבני, מתנגדים לאיסור, ואמרו כי מפלגתם תסייע בארגון הסעות לאחר צאת השבת לכל החיילים אשר יפגעו משיבוש תנועת הרכבות בסופי השבוע. "לשרי הממשלה הזו לא אכפת מאמא שמתגעגעת לבנה החייל והם מחרבים במחי אינטרס פוליטי את הזמן המשותף שלהם", אמר הרצוג. לבני: "מדינת העם היהודי אינה מונופול של המפלגות החרדיות".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.