אאוטינג אולימפי: הכתב שהוציא ספורטאים מהארון ננזף ונשלח הביתה

 
עודכן 11:37 17/08/2016

ניקו היינז, כתב הדיילי ביסט, חשב שזה רעיון טוב להוציא ספורטאים אולימפיים מהארון בלי לשאול אותם. רק שאז הרשת געשה, האתר התנצל, הפוסט הוסר והכתב נענש

 
 
 
 
 

לא רק מדליות יש במשחקים האולימפיים, אלא גם סיפורים מכוערים של אאוטינג כפוי לספורטאים גאים.

 

בימים האחרונים נוצרה סערה בכלי התקשורת העולמיים בעקבות כתבה לא שגרתית על המשחקים - ובעיקר לכתב שפרסם אותה, יש חלק גדול מהמתקפה הזאת.

 

הרעש התקשורתי התחיל מאז אותה כתבה של כתב הדיילי ביסט, ניקו היינז, שככל הנראה חשב משום מה שזה ראוי ושיש סוג של אתיקה עיתונאית בהוצאת ספורטאים גאים מהארון בזמן המשחקים האולימפיים.

 

 
טום בוסוורת', ספורטאי בריטי הומוסקסואל שהתחרה בריו 2016
טום בוסוורת', ספורטאי בריטי הומוסקסואל שהתחרה בריו 2016 צילום : גטיאימג'בנק/GettyImages
 

היינז, שסיקר את המשחקים בריו מטעם האתר, מצא דרך אפליקציית הכירויות ודייטים לקהילת הלהט"ב בשם "גריינדר", שישנם ספורטאים שמשתמשים באפליקציה. לאחר שהוא זיהה אותם, הוא פשוט פרסם פרטים מזהים עליהם בכתבה מיוחדת בשבוע שעבר.

 

מאז אותה כתבה, הכתב והאתר הותקפו מכל הכיוונים האפשריים הכוללים השמצות, קללות וכמובן דרישה לפטר את הכתב.

 

 

ברור שיש פה בעיה גדולה מאוד: פרסום ללא הסכמה או ידיעה של אדם את נטייתו המינית, גם אם במרומז. יתרה מכך, הספורטאים מגיעים מכל רחבי העולם, גם ממדינות שבהן הנושא הזה של הנטייה המינית והחשיפה שלהם בציבור ובמדינותיהם יכולה לעיתים להוביל אותם לסכנת מוות.

 

גם השחיין האולימפי, אמיני פונואה, נציג טונגה בריו שהתחרה במקצה 100 מטרים חזה וגם שידוע כהומוסקסואל מוצהר שנלחם למען זכויות קהילת הלהט"ב, כעס מאוד על האתר ואפילו חשף את ישבנו באינסטגרם כאות מחאה על הידיעה שפורסמה.

 

בעקבות הדברים, "הדיילי ביסט" הספיק להוציא הודעה מיוחדת בה הוא מתנצל על הטור של אותו כתב. גם הוועד האולימפי כבר הספיק לגנות את הכתבה ואפילו הוציא הודעה כי מה שנכתב "זה פשוט דבר בלתי מקובל". נאמר גם שבעקבות השתלשלות האירועים, הכתב כבר לא נמצא בריו והוא הוחזר הביתה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.