בהוראת הנשיא: 420 נהרגו בפיליפינים בחודש האחרון בחשד לשימוש או סחר בסמים

 
עודכן 15:59 03/08/2016

בסוף יוני נבחר לפיליפינים נשיא חדש, שאחד מהחוקים הראשונים אותם הוציא לפועל היה חוק שמאשר למשטרה ולצבא המקומי להרוג חשודים בסחר או בשימוש בסמים. נראה שהחוק הנוקשה עשה את שלו, שכן 420 בני אדם נהרגו בחודש האחרון בלבד בעקבותיו

 
 
 
 
 
"לא נעצור עד שנכניע את אחרון ברון הסמים". נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה
"לא נעצור עד שנכניע את אחרון ברון הסמים". נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה צילום : רויטרס
 

כ-420 בני אדם נהרגו בחודש האחרון בפיליפינים בעקבות החלטתו הנשיא הטרי רודריגו דוטרטה לאשר למשטרה ולצבא להרוג אנשים החשודים בסחר ובשימוש בסמים. ארגוני זכויות אדם במדינה טוענים כי המספר גדול אף יותר ועומד על 770 הרוגים.

 

הרוב הגדול של ההרוגים נהרגו במהלך עימותים עם כוחות הביטחון המקומיים, אך 154 מתוכם נהרגו על ידי אזרחים פשוטים שלקחו את החוק לידיים. החוק החדש הוביל לכך שכ-115 אלף בני אדם הסגירו את עצמם למשטרה, כנראה בעיקר מהחשש לחייהם.

 

 
מאות הרוגים בתוך חודש אחד. שוטר פיליפיני
מאות הרוגים בתוך חודש אחד. שוטר פיליפיני צילום : רויטרס
 

"לא נעצור עד שנכניע את אחרון ברון הסמים או עד שנשים אותו מאחורי סורג ובריח או מתחת לאדמה", אמר דוטרטה בשבוע שעבר. החוק החדש מדאיג מאוד את ארגוני זכויות האדם במדינה, ואלה פנו לאו"ם בבקשה שיגנו את החוק שהעלה את מספר ההרוגים במדינה באופן משמעותי. לטענתם, רבים מההרוגים לא היו מעורבים בכלל במה שהואשמו, אלא היו אנשים רגילים ותמימים.

 

 

רק אתמול נהרגו שישה משומרי ראשו של ראש עירייה בפיליפינים, שהסגיר את עצמו אתמול למשטרה לבקשתו של דוטרטה, שהאשים אותו במעורבות בעסקת סמים גדולה. דוטרטה אף איים על ראש העיר ועל בנו, שגם הסגיר את עצמו בחשד למעורבות בפרשה, ואמר כי הם יהרגו אם יתנגדו למאסר. רונאלדו אספינוסה, ראש העיר, הכחיש את המיוחס לו.

 

נשיא מדינת האיים הבטיח לחשוף את שמותיהם של מושלים, ראשי ערים ופוליטיקאים רבים במדינה שמעורבים, לטענתו, בסחר בסמים במדינה. לטענת המשטרה הפיליפינית, מאז בחירתו של דוטרטה לתפקיד נעצרו למעלה מ-2,700 אנשים בחשד שהשתמשו או סחרו בסמים, וכי הפשיעה במדינה ירדה ב-13%.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.