טיפול פורץ דרך צפוי לעזור לנשים להרות גם בגיל 50

 
עודכן 12:21 02/08/2016

פרופ' פואד עזאם, מנהל המכון לפוריות והפריה חוץ גופית בביה"ח ליס מספר על מחקר חדש שמגלה שנשים בנות 50 פלוס יכולות להיכנס להיריון

 
 
 
 
 

פרופ' פואד עזאם, מנהל המכון לפוריות והפריה חוץ גופית בביה"ח ליס שבאיכילוב מספר על מחקר חדש הבוחן את האופציה שנשים בנות 50 פלוס יוכלו להיכנס להיריון.

 

אישה נולדת עם מאגר ביציות שהכמות שלה הולכת ופוחתת לאורך ציר הזמן. ישנה תת קבוצה של נשים שהם אחוז אחד מהאוכלוסייה, שמסיבה מסויימת מאגר הביציות שלהן יורד ביתר שאת עד לכמעט אפס. פרופ פואד עזאם, ממליץ שנשים יקדימו ויכנסו להריון ב"תקופת הזהב" של הפוריות בכדי להימנע מבעיות, ומסביר שבשנים האחרונות יש ניסיון לפתור את תעלומת השעון הביולוגי.

 

בטיפול פורץ הדרך, שיכול לעזור לנשים מעל גיל 50 להיכנס להיריון, לוקחים תזקיק של הטסיות, שהם תאים בתוך הדם, ומרכזים את הטסיות האלה ומזריקים אותם לאותה אישה ממנה נלקחו הטסיות. ריכוז הטסיות מפרישות חומרים שגורמים ליצירה וגדילה של כלי דם קטנים שיביאו להתפתחות זקיקים. יש להדגיש שזה טיפול ראשוני ועוד ארוכה הדרך.

 

 

מיה זיו וולף ואור הלר מביאים את החדשות החמות ומציגים את הסיפורים המעניינים בתוכנית בוקר יומית בערוץ 10. בתוכנית מתארחים, פוליטיקאים, מומחים, פרשנים ואנשים שונים שמביאים את סיפוריהם האישיים לידיעת הציבור.

 

 

צפו בתוכניות הבוקר של אורלי וגיא

 

כל העדכונים בעמוד הפייסבוק של אורלי וגיא

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.