כתב אישום נגד הרב ברלנד: "הכניס את ידיו מתחת לבגדי המתלוננת וליקק את צווארה"

 
עודכן 11:28 29/07/2016

ראש הקהילה החסידית "שובו בנים" אליעזר ברלנד מואשם בשורה של עבירות מין חמורות. כתב האישום מגולל שורה של תקיפות מיניות כנגד בנות הקהילה, אחת מהן קטינה. "הוא הכניס את לשונו לפיה של המתלוננת למשך מספר דקות ואמר כי עתה הוא מעלה אותה אל עולם האצילות"

 
 
 
 
 

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שישי) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד הרב אליעזר ברלנד בגין מעשים מגונים שלא בהסכמה, מעשים מגונים בקטין תוך ניצול יחסי תלות, מרות וחינוך וכן בגין תקיפה ופציעה בנסיבות מחמירות.

 

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של הרב ברלנד עד קבלת החלטה אחרת והורה לבצע תסקיר מעצר.

 

כתב האישום מגולל ארבעה מקרי תקיפה מינית נגד בנות הקהילה, אחת מהן קטינה בת 16. הקטינה נפגשה עם הרב נוכח "משבר רוחני" שעברה. "בתוך החדר עטף הנאשם אותה בטליתו ואמר לה כי כל עוונותיה עוברים אליו ואין לה סיבה לדאגה. הרב נישק את המתלוננת בלחייה ובמצחה וחיבק אותה. במהלך החיבוק מישש הנאשם את חזה מעל לבגדיה", נכתב בכתב האישום.

 

במקרה נוסף הגיעה אחת מחסידות הרב עם בעלה לבקש ייעוץ. הרב ביקש מהבעל לחכות בסלון ועל פי כתב האישום "לאחר שנכנסה המתלוננת אל החדר סגר הנאשם את הדלת ומיד אחז בה וחיבק אותה בחוזקה כשפניו לעברה. בהמשך נעמד הנאשם מאחוריה וחיבק אותה תוך שהוא מכניס את ידיו מתחת לבגדיה וממשש את חזה. לאחר מכן ליקק הנאשם את המתלוננת בצווארה ובפניה. בשלב מסוים הכניס הנאשם את לשונו לפיה של מתלוננת למשך מספר דקות, ומשהוציאה אמר למתלוננת כי עתה הוא מעלה אותה אל "עולם האצילות"".

 

 
"ליקק את צוואר המתלוננת". הרב אליעזר ברלנד
"ליקק את צוואר המתלוננת". הרב אליעזר ברלנד צילום : חדשות 10
 

במקרה אחר נאשם הרב בהטרדת מתלוננת שהגיעה עם אימו לביתו לבקש סיוע. הוא שלח את ידו אל שדה הימני ותפס בו למשך מספר שניות. במקביל, נישק הנאשם את המתלוננת על צווארה והצמיד את רגליו אל רגליה ובכיוון איבר מינה.

 

כתב האישום מתאר כי "תחילה קפאה המתלוננת נוכח מעשי הנאשם, ומשהתעשתה דחפה אותו וניסתה להתרחק ממנו אך הוא המשיך להיצמד אליה. הרב הורה למתלוננת לומר את תפילת 'התיקון הכללי', ותוך שהיא עושה כן נצמד אל גופה" לאחר מכן אמר הרב ברלנד כי ייתן לה כסף לקניית רכב על מנת שתוכל לבוא אליו כל יום, וכי לקח את כל עבירותיה ועתה היא נקייה".

 

כתבות נוספות בנושא:

סוף המרדף? הרב ברלנד נעצר בדרום אפריקה
פרסום ראשון: הרב ברלנד קרא לחסידיו לא לפגוע בכוחות הביטחון

המתלוננות על הרב ברלנד לבית המשפט: "אסור לשחרר אותו - הוא וחסידיו מאיימים עלינו"

 

 
"מישש את חזה המתלוננת". הרב אליעזר ברלנד בבית המשפט
"מישש את חזה המתלוננת". הרב אליעזר ברלנד בבית המשפט צילום : חדשות 10
 

הרב ברלנד עמד בראש הקהילה החסידית "שובו בנים" ובראש ישיבת "שובו בנים" בירושלים ושימש כרב ומנהיג הקהילה. על פי כתב האישום במסגרת מעמדו קיבל הרב בביתו ובמקומות אחרים, את בני ובנות הקהילה לפגישות אישיות שנועדו למתן הדרכה רוחנית, יעוץ בעניינים שונים או ברכה.

 

לאחר שנודעו החשדות נגדו ברח הרב מהארץ. לפני שלושה חודשים, שלוש שנים אחרי שנמלט מהארץ, נעצר ברלנד בדרום אפריקה והוסגר לישראל.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.