הוארך מעצר החשודים בהתעללות: "התלמידים קראו למוסד ברגן בלזן"

 
עודכן 12:57 26/07/2016

בית המשפט האריך בשמונה ימים את מעצר החשודים בהתעללות בילדים במוסד חינוך חרדי בתל אביב. בדיון חשף נציג המשטרה שהחשודים נהגו לנעול ילדים במקרר ולהכות אותם

 
 
 
 
 
בית הספר בו לפי החשד התרחשה ההתעללות
בית הספר בו לפי החשד התרחשה ההתעללות צילום : חדשות 10
 

יממה לאחר שנחשפו החשדות להתעללות קשה בבית ספר חרדי באזור תל אביב, האריך היום (שלישי) בית משפט השלום בעיר בשמונה ימים את מעצרם של מנהל המוסד החינוכי וחמישה מאנשיו החשודים כי במשך שנים הפגינו אלימות והתעללו מינית בעשרות תלמידים בני שבע ושמונה. במהלך הדיון חשף נציג המשטרה את העבירות הקשות המיוחסות לאנשי ההוראה, ובכללם מעשי סדום ואלימות פיזית.

 

עוד בחדשות 10:

 

במרכז הפרשה, שפורסמה אתמול לראשונה בחדשות 10, עומדים אירועים שהתרחשו בין השנים 2005 ל-2010. החקירה נפתחה לאחר שילדים שלמדו בעבר בבית הספר, וסובלים כיום מפוסט־טראומה ומטופלים בידי פסיכולוגים ואנשי מקצוע, החלו לשתף פעולה ולחשוף את שעבר עליהם. עד כה נגבו עדויות מעשרות ילדים שלמדו במוסד החינוכי.

 

לפי נציג המשטרה בדיון, הילדים כינו את בית הספר "ברגן בלזן" וסיפרו לחוקרים שהחשוד המרכזי, שכונה בפיהם "המורה הנאצי" משום שהיה מתעלל בהם לשם ההנאה על בסיס יום-יומי, נהג לצבוט אותם באיברי מינם ואסר עליהם לצאת לשירותים במהלך השיעורים עד שעשו את צרכיהם במכנסיים. הילדים סיפרו שכאשר ילד התנהג שלא כשורה הוא היה מכה אותו בחגורה על עור חשוף, ובמקרים אחרים היה מכניס אותו לתוך מקרר במסדרון. 

 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 10 כי משפחת החשוד המרכזי טוענת שהוא התעלל גם באשתו - פגע בה פיזית והרעיב אותה - ובכך הרס את המשפחה. עו״ד אבישג כהן בן נתן, שמייצגת את אחד המורים מטעם הסניגוריה הציבורית, טענה ש"מדובר בפנסיונר כבן 60 שכבר אינו עובד בביה״ס כ-8 שנים. החשוד הינו איש חינוך מוערך שהופתע הן מהחשדות והן ממעצרו, והוא מכחיש את החשדות שמיוחסים לו".

 

השופטת רונית פוזננסקי כץ החליטה להאריך את מעצרם של החשודים ונימקה את ההחלטה בכך ש"על פי החשד הם השליטו אוירה של טרור ואימה. עיינתי בדוח הסודי. קריאת החומרים מעלה תמונה קשה של מעשים חמורים שבוצעו במשך שנים על ידי המתלוננים". 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.