"החלום שלי לשרת במג"ב": נולדה לאם יהודייה ואב מוסלמי - ונלחמת להתגייס לצה"ל

 
עודכן 11:36 25/07/2016

חצויה: יעל, צעירה שנולדה לזוג מעורב – אם יהודייה ואב מוסלמי - נלחמת להתגייס לצבא ולשרת את המדינה אך נתקלת בסירוב הרשויות. "גדלתי כיהודייה. אני רוצה לשרת את המדינה שלי אבל בצבא אמרו לי שזה לא אפשרי כי אני נחשבת למוסלמית", היא מספרת

 
 
 
 
 

יעל (שם בדוי) היא צעירה שנולדה לזוג מעורב - אבא ערבי מלוד ואמא יהודייה מרמלה. בגיל שש התגרשו הוריה ומאז היא חיה עם אימה. כשהגיע מועד גיוסה לצה"ל ביקשה יעל להתגייס ושרת את המדינה אך נתקלה, לטענתה, בסירוב מצד הרשויות.


"בצבא אמרו לי שזה לא אפשרי כי אני נחשבת למוסלמית. ניסיתי הרבה דרכים לשכנע אותם לקבל צו ראשון כמו חברות שלי ועדיין זה לא עזר", מספרת יעל, שמלווה בתהליך ניסיון הגיוס על ידי ארגון "יד לאחים".


מאחר ואימה של יעל היא יהודייה היא נחשבת כיהודייה על פי ההלכה. יחד עם זאת מאחר ואביה הוא מוסלמי היא נחשבת על פי האיסלאם למוסלמית. בתעודת הלידה שלה כתוב שהיא מוסלמית, מה שהוביל אותה לגשת לרבנות להוציא במיוחד תעודה בה כתוב שהיא יהודייה כדי להתגייס לצה"ל.

 

 

 
"החלום שלי לשרת במג"ב". יעל (שם בדוי)
"החלום שלי לשרת במג"ב". יעל (שם בדוי) צילום : הצינור, צילום מסך
 

"גדלתי כיהודייה. לא הרגשתי שייכת לצד הערבי שלי. אם אני מתגייסת זה כי אני רוצה לשרת את המדינה שלי. החלום שלי זה להתגייס למג"ב", היא מציינת. בינתיים החלום נדמה רחוק מלהתגשם, לאחר שצה"ל סירב לפניותיה של יעל להתגייס לשורותיו.

 

תגובת דובר צה"ל: "צה"ל מגייס ומנדב לשורותיו מכלל האוכלוסייה. בניגוד לנטען לא נמצאה כל בקשה לגיוס על שמה של המבקשת. לאחר שתועבר פנייה מסודרת, פנייתה תטופל ככלל הפונים"

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.