הממשלה אישרה את ביטול חיוב מקצועות הליבה בבתי ספר חרדים

 
עודכן 13:40 24/07/2016

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10, הוחלט לבטל את "חוק הליבה" המתנה תקצוב מוסדות חרדיים בלימודי מתמטיקה, אנגלית ומדעים, זאת בהתאם להסכמים הקואליציוניים. הרצוג: "נפתלי '5 יחידות' בנט עוצם עיניים"

 
 
 
 
 
תלמידים חרדים. לא ילמדו מתמטיקה ואנגלית?
תלמידים חרדים. לא ילמדו מתמטיקה ואנגלית? צילום : רויטרס
 

עכשיו זה רשמי: הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את ביטול "חוק הליבה", המתנה תקצוב של מוסדות לימוד חרדיים בלימוד מתמטיקה, אנגלית ומדעים, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10.

 

את החוק הנהיגו סיעת יש עתיד ובראשם שר החינוך שי פירון, בכנסת הקודמת. עם זאת, כחלק מההסכמים הקואליציוניים עם הסיעות החרדיות, ועל אף מחאתו של שר החינוך נפתלי בנט, הוחלט לדחות את החוק.

 

 
הרצוג. "עצימת עיניים"
הרצוג. "עצימת עיניים" צילום : חדשות 10
 

ההחלטה עוררה סערה בקרב חברי הכנסת. יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, אמר כי "לימודי הליבה הם לא עניין לחקיקת בזק פחדנית. השר נפתלי '5 יחידות' בנט, מי שהפך את קמפיין לימודי המתמטיקה לדגל של משרד החינוך, עוצם עיניים ושוכח כמה חשובים מקצועות הליבה".


ח"כ אילן גילאון (מרצ) טען כי "זו בכייה לדורות". "המגזר החרדי הוא מהמגזרים העניים והמוחלשים בישראל, וההחלטה להפקיע את חובת לימודי הליבה ממנו תבצר בערות וסגרגציה", אמר, "מעל לכל תשמר חרדים רבים במעגלי העוני. מטריד שבעתיים לראות שוב איך לממשלת ישראל אין ולו תכנית אחת שהיא ארוכת טווח הרואה את עתיד המדינה לנגד עיניה, ואין תפישה אוניברסלית באשר לחינוך לו ראויים וזכאים ילדי ישראל".


"הלוואי וממשלת נתניהו היתה להוטה לטפל ביוקר הדיור, קייטנות הקיץ ודו״ח העוני כפי שהיא להוטה להרוס את עתידם של ילדים חרדים ולמנוע מהם ללמוד מתמטיקה ואנגלית", הוסיף ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) "זוהי איוולת שנשלם עליה בעתיד מחיר כבד בשוק העבודה, בצמיחת המשק ובהנצחת דורות נוספים של עוני".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.