ריבלין מודאג: "בלי שידור ציבורי - נהיה מדינה דמוקרטית עם נכות"

 
עודכן 17:54 20/07/2016

נשיא המדינה מוטרד ממצבו של השידור הציבורי: "הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה". נתניהו הגיב לדבריו של בנט כי "החוקים להגבלת התקשורת מעוררים דאגה עמוקה לעתיד חופש הביטוי" ואמר: "הוא לא מונחה על ידי חופש הביטוי"

 
 
 
 
 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הביע היום (רביעי) דאגה ממצבו של השידור הציבורי בישראל.

 

"אני מאוד מוטרד מקיומו של השידור הציבורי", אמר ריבלין ביום עיון בבית הנשיא בנושא "השוויון בראי המשפט", "השידור הציבורי, עם יכולות להתקיים כגוף בלתי תלוי, הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה", הוסיף, "תפקידו לאפשר לכל אזרח מישראל לגבש את עמדתו לגבי כל נושא שנמצא בדיון ובלעדיו נהיה מדינה דמוקרטית עם נכות מסוימת".

 

שר החינוך, נפתלי בנט, תקף מוקדם יותר את החלטת נתניהו לעכב את פתיחת תאגיד השידור ושורת הצעות חוק שמאיימות לדעתו על הדמוקרטיה. "בשעות האחרונות הולכת ומתחוורת לי התמונה", אמר בנט, "צבר החוקים להגבלת התקשורת מעוררים דאגה עמוקה לעתיד חופש הביטוי. תקשורת חופשית היא הבסיס לדמוקרטיה".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10

>> ישראל חידשה את היחסים הדיפולמטיים עם הרפובליקה של גינאה

>> בקהילה הגאה עונים לברקת: "גם הרגשות שלנו חשובים"

>> סוריה: פעילים בארגון שזכה לתמיכת ארה"ב ערפו ראשו של ילד

 

 
הביע גם דאגה. בנט
הביע גם דאגה. בנט צילום : חדשוות 10
 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בתגובה לדברי בנט כי "יש שידור ציבורי רצוף, זמין ויעיל במדינת ישראל. איכשהו הוא נתקל בבעיות טכניות של תוכניות שלא התקיימו עד עכשיו. ביחס לאלה שמדברים על חופש העיתונות - זה לא מתיישב עם המאמצים שלהם לסגור את "ישראל היום" בכל מחיר. לא בדיוק חופש העיתונות, כנראה שדברים אחרים מנחים אותם".

 

נתניהו ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיעו ביום שני האחרון כי סגירת רשות השידור ופתיחת התאגיד הציבורי החדש תידחה בשנה וחצי, לתחילת 2018 במקום לאוקטובר הקרוב. הודעתם זכתה לביקורת רבה והבעת דאגה בנוגע לעתידו של השידור הציבורי.


הסיבה הרשמית שמפרסמים השניים היא "אילוצים טכניים", אך גורמים בענף מעריכים כי בכך הבטיח נתניהו את המשך שידוריה של הרשות הנוכחית, החבוטה והחלשה עם תקציב זמני וללא אגרה שתאפשר לה קיום כלכלי ועצמאי, וזאת למשך פרק זמן ארוך באופן שיקל עליו בהמשך כהונתו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.