ויגדורצ'יק בעטה? בעלה לשעבר: "קנוניה שלא היתה כמוה בארץ"

 
עודכן 20:30 17/07/2016

בן זוגה לשעבר של אירה ויגדורצ'יק מתייצב לצידה: "היא המאמנת הכי טובה בעולם, פוגעים בה בגלל פוליטיקה. אחרי מדליות זהב וכסף, פתאום אי אפשר לעבוד איתה?"

 
 
 
 
 

נמשכת הסערה סביב מאמנת נבחרת ההתעמלות אירה ויגדורצ'יק - ושלושה שבועות לפני תחילת משחקי ריו 2016, מתייצב לימינה אייזק ויגדורצ'יק, בעלה לשעבר.

 

"אין מצב, אין סיכוי שהיא בעטה במתעמלת", אומר אייזק, "זו הקנוניה הכי גדולה שהיתה בישראל בתחום הספורט. משולבים כאן קנאה אטומית שלא ראיתי דבר כזה מעולם, ואינטריגות של פוליטיקאים ממרכז מכבי. זה העניין".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

התעללות אמנותית: מה קורה בנבחרת שהיתה תקווה למדליה?

אירה ויגדורצ'יק מכחישה שבעטה במתעמלת שלה

צפו: הפרסומת המדהימה למשחקים הפראלימפיים

 

לוועדה שהוקמה נתנו עשרה ימים לגבש מסקנות, ובאיגוד נותנים הרגשה שוויגדורצ'יק בדרך החוצה מהנבחרת, אבל בהיותם אנשים פוליטיים, הוחלט שם לקחת צעד אחורה ולקבל את מסקנותיה של נילי ארד, שמונתה לראשות הוועדה.

 

 
אייזק ויגדורצ'יק. "שילוב בין קנאה אטומית לאינטריגות"
אייזק ויגדורצ'יק. "שילוב בין קנאה אטומית לאינטריגות" צילום : חדשות 10
 

"בספורט הזה יש מגע בין מאמנת למתעמלת"

 

"אתם חייבים להבין משהו לגבי התעמלות אמנותית", אומר אייזק, "ברמות האלה, זה ספורט שיש בו מגע בין מאמנת למתעמלת. המאמנת חייבת לגעת במתעמלת כדי להראות לה איפה לכווץ את השריר, מה היא תעשה. תחשוב שמתמעלת שוכבת על הרצפה והמאמנת רוצה שהיא תכווץ יותר את שריר הרגל האחורי או העכוז, נוגעת בה ברגל ואומרת 'שם תכווצי', אז המתעמלת תבוא ותגיד 'המתעמלת בעטה בי'. זו קנוניה שלא היתה כדוגמתה".

 

 

לגבי הקללות שייחסו לה מתעמלות שלה לשעבר, אמר בעלה של ויגדורצ'יק: "זו פשוט בדיחה. המאמנת היחידה בארץ שהוכח שקיללה זו אלה סמופלוב, היא קיללה והשתוללה על מאמנת אחרת בנוכחות ילדות קטנות - זה היה בידיעות אחרונות, אבל כולם קראו ולא עשו ועדה וכלום כי היא שייכת למכבי.

 

"זה ממש לא סתם, זו קנוניה שנבנתה מראש במשך הרבה זמן. אלה מאמנת שלוש מהילדות מגיל קטן, פתאום 'לקחו לה את הילדות', היא מסרה אותן מתוך רצונה לאירה, שהיא המאמנת הכי טובה בעולם! זה פשוט ביזיון שעושים דבר כזה רק במדינת ישראל. אם היא קיללה והתנהגה לא יפה, למה לא עשו לפני שנתיים שלוש? חיכו לרגע האחרון, שאירה תתן את כל הידע הניסיון הגאונות במתעמלות האלה, זהב באליפות אירופה ומקום שני בעולם, ושלושה שבועות לפני האולימפיאדה נזכרו שאי אפשר לעבוד איתה? אין פה שום דבר אחר חוץ מקנוניה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.