תלונה הוגשה במשטרה נגד בנצי גופשטיין בגין דברי הסתה נגד הקהילה הלהט"בית

 
עודכן 18:01 17/07/2016

פרסום ראשון: ארגון הבית הפתוח הגיש תלונה נגד יו"ר ארגון להב"ה לאחר שכתב באתר האינטרנט בחדרי חרדים "ביום חמישי הקרוב נערך לעצור את מצעד הגאווה בירושלים, בו יופיעו כל הסחי והמאוס של החברה ותחתית החבית של המין האנושי"

 
 
 
 
 
ראש ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין
ראש ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין צילום : חדשות 10
 

פרסום ראשון: ארגון הבית הפתוח הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרת ירושלים נגד יושב ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, על דברים שכתב בסופ"ש בעקבות קריאתו להפגין נגד מצעד הגאווה ביום חמישי הקרוב.

 

גופשטיין כתב באתר האינטרנט ב"חדרי חרדים" כי "אחת הבעיות הקשות שנשתרשו בשנים האחרונות בקרב שומרי התורה מכל הזרמים והחוגים היא הרפיסות והכניעה ל"מציאות", מתוך "הבנה" שאין מה לעשות כנגד תהליכים ש"גדולים מאתנו", וש"אין בררה" ושאר ביטויים מהסוג הזה".

 

עוד הוסיף גופשטיין כי "גישה זו קונה לה שביתה הן בקרב ציבור המתישבים שמגיעים כל העת לפשרות עם השלטון שמדכא את ההתישבות והן בקרב הציבור החרדי, אשר השלטון מזהה חולשה אצלו ובעקבות כך נכנע לרפורמים, מאפשר חילולי שבת, מתערב במערכת החינוך החרדית בכל מיני צורות, ועוד ידו נטויה. אנחנו מעדיפים לשתוק ולהוריד את הראש כדי שלא נצטייר כקיצוניים, אך לא כך למדנו בפרשת השבוע - אם פנחס היה שותק, המגיפה על בני ישראל לא הייתה פוסקת, הוא לא חשש לתדמית".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10

>> צה"ל שיגר טילי פטריוט לעבר מל"ט

>> רימון התפוצץ בידו של חייל, שני חיילים נהרגו

>> המאבטח שסיכל פיגוע ברכבת הקלה מדבר

 

 
הוגשה נגדו תלונה. גופשטיין
הוגשה נגדו תלונה. גופשטיין צילום : חדשות 10
 

בהמשך דבריו, הביע כעס על קיום מצעד הגאווה בירושלים: "ביום חמישי הקרוב נערך לעצור את מצעד הגאווה, בו יופיעו כל הסחי והמאוס של החברה, תחתית החבית של המין האנושי, שכל מטרתם להפיץ את הזוהמה שלהם ולטנף את האווירה של עיר הקודש. אין צורך להכביר במילים על המיאוס שבאותם אנשים. די לנו אם נזכיר את דברי חז"ל בבראשית רבה כ"ו, ה', לפיהם נגזרה הגזרה על דור המבול בעקבות כך שהכירו רשמית באותה תועבה".

 

גופשטיין אף תקף את הקהילה הלהט"בית: "במדינת היהודים (שאמורה להיות גם מדינה יהודית) מכירים באותה צורת חיים כדבר לגיטימי וראשי השלטון אף תומכים ב"זכותם" של אותם אנשים לחיות כבהמות. על זה אמורים לרעוד אמות הספים, ובימים עברו הציבור החרדי לא היה שותק על כך. אך כפי שאמרתי, היום השתנו העתים, הפרקטיות והפשרנות שולטות בכיפה, ואין עם מי לדבר".

 

 

תום קנינג, סמנכ"ל הבית הפתוח לגאווה וסובלנות, אמר בתגובה: "היום בצהריים הגשתי תלונה במשטרה נגד בנצי גופשטיין, יושב ראש ארגון להב"ה, בגין הסתה לאלימות בקריאה שפרסם אתמול באתר חרדי, במסגרת קריאתו הוא מסית נגד הקהילה הגאה וקורא למעשה פנחס במצעד, פרשה המתארת מעשה רצח ממניע דתי".

 

לסיום אמר קנינג ש"בשנה שעברה היו כרוזים אשר קראו למעשיו המתועבים של הרוצח ישי שליסל 'מעשה פנחס'. ואזכור הפרשה במסגרת זו אינו תמים מצידו של גופשטיין. איננו מוכנים, בחברה דמוקרטית, לקבל קריאות לאלימות על אחת כמה וכמה שנה לאחר רצח של נערה שהגיעה להביעה את תמיכתה. האם לא למדו דבר? אני מאמין כי המשטרה ורשויות החוק יתייחסו במלא החשיבות הנדרשת לדבריו של גופשטיין".

 

גופשטיין אמר בתגובה: "אני שמח ללמד את השמאלנים את ערכי הדמוקרטיה. מדהים שדווקא אלה המציגים עצמם כליברלים וכנאורים מבקשים לסתום לי את הפה ומנהלים ציד מכשפות כנגד כל מי שחושב שמדובר במצעד מתועב. אמשיך לומר את דעותי שהן דעות התורה ואקיים מחאה נגד הפגיעה בצביון היהודי של ירושלים והרצון של חבורת פרובוקטורים להבעיר את העיר. חמור מאוד שהמשטרה מאפשרת את קיום המצעד הפוגע ברגשות התושבים בירושלים. יש להצטער שהצועדים פוגעים במרקם החיים העדין שבה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.