סערת ההתעמלות: מאמנת הנבחרת אירה ויגדורצ'יק מכחישה שבעטה במתעמלת

 
עודכן 17:14 13/07/2016

בעקבות הטענות של הורים לספורטאיות כי אירה ויגדורצ'יק, מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית לאולימפיאדת ריו 2016, בעטה באחת המתעמלות - מתיחות גדולה בנבחרת. המאמנת ישבה בצד היום בקבלת הפנים בבית הנשיא, וגם אם יוחלט להשעותה, אין בכוונתה לוותר על הטיסה לריו

 
 
 
 
 

המשלחת האולימפית לריו 2016 הגיעה הבוקר (רביעי) לבית הנשיא - אבל לא הכל היה חיוכים ואיחולי הצלחה. אחת המשתתפות בקבלת הפנים היא מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית, אירה ויגדורצ'יק, העומדת במרכז סערה לאחר שהורים לחניכותיה טוענים שזו בעטה במתעמלות קטי לוינה לפני התחרות.

 

המאמנת קיבלה הוראה חד משמעית שלא לדבר, אבל רואים שהיא בסערת נפש גדולה, ובבית הנשיא היא התיישבה הרחק מהספורטאיות, כדי לא למשוך תשומת לב.

 

אמנם התחרות שלהן תיערך רק ביום האחרון של המשחקים האולימפיים, אבל האווירה מאוד מתוחה - מכמה סיבות. ראשית, זו המחלוקת העובדתית: שני זוגות הורים של ספורטאיות אחרות טוענים כי היא בעטה, בעוד היא מכחישה בתוקף ואמרה למקורביה שלא היו דברים מעולם. בא כוחה, עו"ד אמיר רוזנברג, טוען כי לא ייתכן שהיא תכה ספורטאית.

 

 
אירה ויגדורצ'יק, מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל
אירה ויגדורצ'יק, מאמנת נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל צילום : חדשות 10
 

קטי עצמה, הספורטאית בת ה-19, לא הגישה תלונה, ונוצר מצב די חריג בו הורים מתקשרים ליושב ראש איגוד וידרשו להדיח מאמנת - שלושה שבועות בלבד לפני האולימפיאדה.

 

למי שאינו מתמצא בפרטים, יש הרבה מתיחויות ופוליטיקות פנים ארגוניות. בכל מקרה, דבר אחד ברור: ויגדורצ'יק לא תוותר על מקומה בריו. היא תדרוש בירור מקיף, ואם יוחלט להדיח אותה, היא תלך לבתי משפט ותעשה ככל שביכולתה. 'לא בעטתי, ואני לא מתכוונת לשלם על כך מחיר', אמרה למקורביה.

 

 

הנבחרת חזרה ביום שלישי לפנות בוקר מתחרות בקאזאן, וביומיים האחרונים התקיים גיבושון של הוועד האולימפי, עם לוח זמנים מלא שלא איפשר לעשות יותר מדי דברים.

 

בשל הביקור אצל הנשיא, עניין הבירור המשמעתי קצת נדחה - אבל בימים הקרובים יקיים יושב ראש האיגוד אופיר פינס בירור, ואחריו צפויה התמונה להתבהר.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.