הרבצ"ר המיועד התיר בעבר סירוב פקודה: ״אין למלא אחר פקודות המנוגדות להלכה״

 
עודכן 20:03 12/07/2016

פרסום ראשון • "האם מותר לחייל לסרב פקודה?", נשאל אל"מ קרים בעבר, והשיב: " ופקודה המנוגדת להלכה – אין לקיימה". על שירות נשים בצה"ל אמר כי "אינו עומד בגדרי הצניעות". בצה"ל לא מתכוונים כרגע לסגת מהמינוי

 
 
 
 
 

מאז הכריזו אתמול (שני) בצה"ל על בחירתו לרבצ"ר המיועד, עומד אל"מ הרב אייל קרים במרכז סערה בעקבות פרסום עמדותיו ההלכתיות והמוסריות לאורך השנים.

 

היום הוא זומן לשיחת הבהרה אצל ראש אכ"א, בה הסתייג מהדברים, ואף אמר כי "הוא מתנגד לכל פגיעה בנשים". אולם בחדשות 10 נחשפים תשובות נוספות מעוררות מחלוקת של קרים מן העבר, בנוגע לסירוב פקודה וגיוס נשים לצה"ל.

 

"האם מותר לחייל לסרב פקודה?", נשאל קרים בעבר, והשיב: "לפעמים ישנן שאלות הקשורות למוסר מלחמה המעוגנות בעולמה של הלכה, ופקודה המנוגדת להלכה - אין לקיימה".

 

לכתבות נוספות במדור "מדיני בטחוני":

>> דיווח: מחלקת המדינה בארה"ב העבירה כספים לקמפיין נגד נתניהו

>> תיק פואד: בפרקליטות שוקלים להפחית את חומרת האישום נגד השר לשעבר

>> סבב מינויים בצה"ל: מפקדים חדשים לאוגדת הגליל ואוגדת יהודה ושומרון


 

 

 
פינוי גוש קטיף. "פקודה המנוגת להלכה - אין לקיימה"
פינוי גוש קטיף. "פקודה המנוגת להלכה - אין לקיימה" צילום : רויטרס
 

"עצם המסגרת הצבאית לבנות אינה עומדת בגדרי הצניעות"

באתר שאלות ותשובות "כיפה", נשלפו עוד תשובות רבות של הרב קרים, בנושאים הלכתיים ומוסריים שונים. על גיוס בנות אמר: "עצם המסגרת הצבאית לבנות אינה עומדת בגדרי הצניעות, הן משום החברה המעורבת, והן משום שהבת נמצאת תחת פיקוד בן".

 

יש לציין שהשאלה שעוררה את הסערה הגדולה, על סוגיית אונס נשים בזמן מלחמה, ענה שאלה אקדמית שאי אפשר לומר שהיא תשובה חיובית. למרבה ההפתעה, להגנתו של הרב קרים יצא ח"כ אלעזר שטרן, שאמנם נלחם בתהליך ה"הדתה" בצה"ל אך טען: "מדובר באי הבנה".

 

בצה"ל כרגע לא מתכוונים לבטל את המינוי, וגם סירבו להתייחס לתשובותיו של הרבצ"ר המיועד שנחשפו בחדשות 10. המפתיע הוא שבהליך חיפוש פשוט באינטרנט היה ניתן למצוא את התשובות וההתבטאויות של אל"מ קרים שבעקבותיהם נקרא היום לשיחת הבהרה, אך בצבא טוענים כי לא ידעו עליהם.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.