דיווח: מחלקת המדינה בארה"ב העבירה כספים לקמפיין נגד נתניהו

 
עודכן 20:00 12/07/2016

לפי ה"וושינגטון טיימס", הקונגרס האמריקני דיווח שמחלקת המדינה האמריקנית העבירה תרמה ל-350 אלף דולרים מכספי המסים לארגון "וואן וויס", ששימשו מאוחר יותר לקמפיין נגד ראש הממשלה במערכת הבחירות האחרונה. דמוקרטים בוועדת הסנאט: לא נעברה עבירה על החוק, אך נמצאו כשלים בדרך שבה מקצה משרד החוץ כספים לעמותות

 
 
 
 
 

דוח שחובר במשותף על ידי סנאטורים רפובליקנים ודמוקרטים, זאת במסגרת תת ועדה של הסנאט האמריקני, קבע שמחלקת המדינה האמריקנית העבירה מאות אלפי דולרים מכספי המסים לארגון שפעל כדי למנוע את בחירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להיבחר פעם נוספת לתפקיד בבחירות בשנה שעברה.

 

לפי הדיווח של ה"וושינגטון טיימס", כ-350 אלף דולרים הועברו לארגון "One Voice", זאת כדי לתמוך במאמצי הארגון לקידום פתרון שתי המדינות, לכאורה, אך במקום זאת הארגון השתמש בכסף כדי להקים מאגר מידע של מצביעים, לאמן פעילים של הארגון ולשכירת חברת ייעוץ פוליטית שמקושרת לממשל אובמה - וזאת כדי ליצור קמפיין שייצא כנגד נתניהו. הכסף ניתן לארגון לטובת המטרות המוצרות שלהם, אך רק אחר כך עשה הארגון שימוש במאגר הנתונים שלו לטובת הארגון "V15", כך שלמחלקת המדינה לא הייתה כל דרך לדעת שכך יקרה.

 

 
שלט של ארגון "ויקטורי 2015"
שלט של ארגון "ויקטורי 2015" צילום : עמוד הפייסבוק של V15
 

העמותה דיווחה על פעולותיה הפוליטית בבחירות בישראל לקונסול הכללי בקונסוליה האמריקנית בירושלים, מייקל רטני, אבל זה טען ש"מחק את האי-מליים על כך ולא קרא אותם מכיוון שהוא נוהג לבטל אי-מיילים עם תוספות ארוכות".

 

מכיוון שמחלקת המדינה לא הציבה תנאים על הכספים, אלה מעולם לא הוכרזו כלא חוקיים. הדמוקרטים בוועדה טענו כי למרות שלא נעברה עבירה על החוק, נמצאו כשלים בדרך שבה מקצה משרד החוץ כספים לעמותות.

 

 

מעמותת "One Voice" נמסר: "על פי הממצאים פעלנו כחוק, והשתמשנו בכסף לצרכי קידום פרוייקטים לקידום השלום בין הישראלים לפלסטינים. לאחר מכן השתמשנו בפלטפורמה הזו לצרכי הבחירות, ומשרד החוץ האמריקני לא הטיל עלינו שום מגבלה שמנעה מאיתנו לעשות כך. אם יש בכך בעיות, צריך לפנות למשרד החוץ האמריקני ולא אלינו".

 

 

נמרוד דוויק ממייסדי v15 מסר: "כפי שהדו"ח מציין מפורשות לא נעשה כל שימוש בכספי מחלקת המדינה בזמן קמפיין וי15. הקמפיין מומן כולו על ידי אנשים פרטיים, ישראלים ויהודים, מהארץ ומחו"ל".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.