סיפור חייו ומותו של זלמן שושי: הטרנסג'נדר הישראלי הראשון

 
עודכן 20:33 11/07/2016

האיש שעוד לפני דנה אינטרנשיונל ותהילת האירוויזיונים שלה והרבה לפני קייטלין ג'נר, התהלך בתל אביב בבגדי נשים כשזה היה חריג ופרובוקטיבי במיוחד בשנות השישים והשבעים. נמצא אמש בדירתו ערירי וללא רוח חיים. זהו סיפור חייו

 
 
 
 
 

קשה לראות באיש הזה, בן ה-68 שהתגלה אמש (שני) מת בדירתו חלק מהמהפכה הזוהרת של גברים שרצו להיות נשים: - היום עושים עליהם סדרות טלוויזיה ומחלקים להם פרסים אבל זלמן וינדר, שכינה את עצמו זלמן שושי, היה החלוץ הציוני בתחום עוד לפני שזה הפך לכל כך אופנתי.


הוא הגדיר את עצמו כלובש בגדי נשים - במונח טרנסג'נדר עוד לא השתמשו פה בשנות השבעים. לרוב כינו אותו בכינוי הגנאי המקובל של התקופה קוקסינל- בישראל המוקדמת שושי היה שם נרדף לתופעה. בשנות השמונים וינדר-שושי חשף שורת התעללויות שעבר כנער, כשנאלץ להתפרנס מזנות בגנים הציבוריים של תל אביב. בהמשך החל להרצות בחוגי בית והשכיר את נסיון החיים והידע שלו בנושאי פדופיליה ומיסוד הזנות.

 

לקטעים נוספים שאולי יעניינו אתכם:

לאלון אולארצ'יק יש חדשות לא טובות למעריצי כוורת

כוכבת הילדים, ענבל ביבי, חושפת: "נאנסתי על ידי גורם בתעשייה"


לתהילה המאוחרת המפוקפקת שלו זכה לאחרונה בשנת 1999 - כשמשום מה צלצל למזכירות הכנסת ומסר הודעה כוזבת על מותו של חבר הכנסת אמנון רובינשטיין שהיה אז מאושפז בבית חולים: יושב הכנסת אברום בורג מיהר להכריז על מותו מהדוכן, אבל רובינשטיין היה חי וקיים, הפדיחה היתה גדולה וזלמן שושי נעצר. שושי טען שניסה לקבל תשומת לב וכתב האישום נגדו בוטל בשל מצבו הנפשי.

 

בשנים האחרונות סבל מסוכרת והתפרנס בקושי כמלווה בסיורים שמוביל העיתונאי בוקי נאה בחיי הלילה של החצר האחורית של תל אביב. בשנה האחרונה זלמן שושי טופל בסרטן בקיבה בו חלה, לא ברור מתי בדיוק נפטר אבל אמש נמצא מת - בגיל 68 בדירתו, ברחוב הירקון בתל אביב.

 

לקטעים נוספים מגיא פינס

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.