סופית: הילרי קלינטון לא תעמוד לדין במסגרת פרשת האי מיילים

 
עודכן 07:36 07/07/2016

התובעת הכללית של ארצות הברית הודיעה כי קיבלה את המלצתו של ראש ה-FBI, שאמר כי "אין תובע בעל הגינות שיהיה מסוגל להגיש נגדה תביעה". דובר מטעם קלינטון: "התנהלות הרפובליקנים בנושא הפכה ללא רלוונטית"

 
 
 
 
 
הילרי קלינטון בכנס בחירות באוהיו
הילרי קלינטון בכנס בחירות באוהיו צילום : רויטרס
 

רשמית: פרשת האי מיילים של הילארי קלינטון תיסגר ללא כתב אישום. התובעת הכללית של ארצות הברית, לורטה לינץ', הודיעה היום (חמישי) כי המועמדת הדמוקרטית לנשיאות לא תעמוד למשפט בעקבות הפרשה.

 

"נפגשתי עם ראש ה-FBI ג'יימס קומי ועם האחראים על החקירה וקיבלתי את המלצתם החד משמעית שלא להגיש כתב אישים", אמרה לינץ'.

 

דובר מטעם של קלינטון הגיב בשביעות רצון להודעתה של התובעת הכללית: "לאחר שלינץ' קיבלה את עמדת ה-FBI, התיק נסגר באופן סופי. מה שהרפובליקנים יעשו בנוגע לסוגיה לא משנה".

 

 
הילרי קלינטון וברק אובמה בעצרת תמיכה לקלינטון בשרלוט, צפון קרוליינה
הילרי קלינטון וברק אובמה בעצרת תמיכה לקלינטון בשרלוט, צפון קרוליינה צילום : רויטרס
 

ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, התייחס ביום שלישי האחרון במהלך מסיבת עיתונאים בוושינגטון לחקירה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות. "כשהייתה שרת החוץ גילו שהיא לא הסגירה אלפי אי מיילים שהיא לא הסגירה בדרגות סיווג שונות", אמר קומי.

 

המסקנות של ה-FBI בעקבות החקירה הן שאין מספיק ראיות להעמדה לדין של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות. "הממצאים חמורים, אבל אין תובע בעל הגינות שיהיה מסוגל להגיש נגדה תביעה. הרושם הוא שההתנהלות של קלינטון לא נעשתה בכוונה. בסופו של דבר מדובר בטיפול רשלני במידע מסווג והיה מצופה שהיא תתנהל בצורה אחרת".

 

כעת, ניתן לומר באופן סופי כי קלינטון תצא מהפרשה ללא כתב אישום. מספר שעות לאחר שקומי הודיע כי אין מספיק ראיות כדי להעמיד לדין את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הצטרף אליה הנשיא ברק אובמה לעצרת בחירות שהתקיימה בשרלוט שבצפון קרוליינה והביע בה תמיכה: "אין מועמד, גבר או אישה, טוב ממנה לתפקיד הנשיאות".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.