חשיפה: מסכת ההתעללות המינית וההשפלות שעברה אסתי וינשטיין עד שבחרה להתאבד

 
עודכן 21:37 01/07/2016

אחרי שישה ימים של חיפושים נמצאה השבוע גופתה של אסתי וינשטיין - חסידת גור ובת למשפחה מיוחסת, שלפני כמה שנים יצאה בשאלה ונותקה מילדיה. בספר שכתבה ובמכתב התאבדות שהשאירה תיארה בפרטי פרטים את מסכת חייה ואת ההתעללות המינית שחוותה מבעלה לשעבר. מה גרם לה לעזוב את בנותיה האהובות, אילו סודות אפלים היא הסתירה ולמה אחרי שחשפה אותם לא נותרה לה מבחינתה ברירה אחרת?

 
 
 
 
 

"משפחה אהובה שלי, לאחרונה הבנתי שאני חולה ותלותית. אם הייתי נפגעת בתאונת דרכים והופכת לנכה בכל גופי, הייתם מבינים אם לא הייתי רוצה לחיות, זה בדיוק מה שאני מרגישה עכשיו, חולה בכל הגוף ולא מוצאת מרגוע לנפשי".

 

כך בנפש מיוסרת, אבל בראש צלול כתבה אסתי ויינשטיין, חסידת גור לשעבר, את צוואתה. אין פרט שהחסירה, אפילו ביקשה מבן זוגה הראל להזמין את חבריה להלוויה הצנועה שהיא מבקשת לעצמה.


ויינשטיין נישאה בגיל 19 לחסיד גור שלמה ויינשטיין והביאה עימו לעולם 7 בנות. היא עבדה עם בעלה בחנות הדגים המשגשגת בשכונת גאולה החרדית בירושלים והייתה ידועה כאם ורעייה למופת. בוקר אחד קמה אסתי, עזבה את בנותיה האהובות, את ביתה ואת החסידות ונסעה לתל אביב.


איך מתיישבת אהבת האין קץ של אסתי לבנותיה, עם בחירתה לעזוב את ביתה? אילו סודות אפלים היא הסתירה? בטיוטת הספר שכתבה "עושה כרצונו", היא מתארת מה עשה לה בעלה שלמה ויינשטיין. ״יעקב היה מעשי כתמיד, 'תתפשטי ותני לגבר לעשות את העבודה', הוא אמר למעסה. 'תפשיט אותה לגמרי נו תוריד לה את התחתונים'". עמוד אחרי עמוד מתארת אסתי איך בעלה היה גורר אותה לתל אביב, מביא אותה למעסים גברים זרים ומתבונן בנעשה באשתו הערומה כשהוא מתמלא סיפוק.

 

 

 
"לא מוצאת מרגוע לנפשי". אסתי וינשטיין ז"ל
"לא מוצאת מרגוע לנפשי". אסתי וינשטיין ז"ל צילום : משטרת ישראל
 

אסתי התמוטטה, היא אושפזה וניסתה לשים קץ לחייה. היא עברה מסכת גירושין קשה שבה היא לא יכלה להסביר לבנותיה מה קרה בלילות האפלים.


עורך דינה לא היה זקוק לספר שלה כדי לדעת איזה גיהנום חוותה. לפני שנים הוא גולל בכתב תביעה מפורט את האופן בו הייתה אסתי שפחת מין לבעלה. הרבנים, שחששו מהתביעה שתוקיע את שלמה ותמנע ממנו מלהתחתן שוב, פסקו לאסתי סכום של יותר ממיליון שקלים. אסתי מבחינתה שתקה ולא סיפרה לאיש מדוע עזבה את בעלה ואת בנותיה.


לאחר שעזבה את העולם החרדי, ניסתה אסתי להיפגש עם בנותיה אך הן סירבו. בתה בת ה-17 וחצי השיבה לה: ״תדעי שאין לי שום דבר לזכור ממך אישה שבגדה בנו ועזבה אותנו. אל תכתבי אלינו יותר, אל תנסי ליצור קשר אני שונאת אותך ומאחלת לך את כל הרע שבעולם״.


לפני ארבע שנים שלחה אסתי לגרוש שלה מכתב אישי וחסוי שבו היא מזהירה אותו ששמירת הסוד הנורא על מה שעולל לה לא ברור מאליו והיא עומדת להתפוצץ. ״אני לא מבינה כמה רע יכול להיות באדם אחד. אני סותמת את הפה שלי, סובלת בשקט כדי להגן על ילדיי שלא ידעו למה נעלמתי להם ועד כמה יש לך חלק בזה. אתה יודע איזה כוח עצום יש בי, איזה מידע נמצא אצלי. אבל מחיר השתיקה שלי הולך ונהיה כבד עליי מיום ליום".

 

 

 
"סבלתי בשקט כדי להגן על ילדיי". בני משפחתה של וינשטיין במהלך הלווייתה
"סבלתי בשקט כדי להגן על ילדיי". בני משפחתה של וינשטיין במהלך הלווייתה צילום : חדשות 10
 

שנים היא שמרה בתוכה את הסוד הנורא במחיר הכבד מנשוא של נתק מבנותיה וכשהעזה לחשוף אותו בספר שכתבה נותרה לה מבחינתה רק בחירה אחת - להתאבד.


השבוע פרצה אסתי לתודעת הציבור לאחר שנעלמה ובמשך שבוע שלם נערכו אחריה חיפושים יומם וליל עד שנמצאה בתוך המכונית שלה בחוף הים של אשדוד ללא רוח חיים.


גם את החיפושים וגם את ההלוויה וההכנות שקדמו לה עטף הקרע שליווה את חייה. בתה החילונית תמי עתרה לבית משפט, שאפשר קיום שני טקסים: האחד על פי צוואתה של אסתי והאחר לפי מנהגי חסידות גור.


לגרוש שלה היא לא סלחה עד יומה האחרון וכתבה עליו בצוואה: ״אני רוצה שתמסרו לשלמה שלעולם לא אסלח לו , על שהרס את חיי תחילה מבפנים, לאחר שחיפיתי עליו ולקחתי את כל האשמה בסטייה שלו ואחר כך שאפשר לבנותיי להאמין שאני אשמה. במשפט שלמה אני נהגתי כמו אימא אמיתית, אני שלחתי אליו את ילדיי שלמים, והוא גזר אותן לשתיים".

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.