ניסים גרמה: "משפחתי נצמדה אליי בכל שעות היממה כי הם הבינו שרוצים לחטוף אותי"

 
עודכן 21:54 24/06/2016

בנה של חלי סעדה נעלם כשהיה בן שלושה חודשים, ומאז היא מנסה להבין מדוע לא נתנו לה לראות את קברו לאחר שנאמר לה כי קברו אותו לאחר שמת. גם אחותו של הזמר ניסים גרמה נעלמה, והוא אף מספר כי משפחתו הייתה צמודה אליו בכל שעות היממה מהחשש שייחטף גם הוא. האם הם יזכו לדעת מה גורלם של יקיריהם, שניים מילדי תימן הנעדרים?

 
 
 
 
 

בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת, שנים בודדות לאחר הקמת המדינה, נעלמה במפתיע שושי, אחות הקטנה של הזמר ניסים גרמה, כשאיש אינו יודע מה עלה בגורלה והאם היא עדיין בין החיים. הוריו הציבו סביבו משמרת בכל שעות היממה מחשש שגם הוא ייעלם. עכשיו, עם הצפת הפרשה מחדש, הוא מקווה להתאחד מחדש עם אחותו האהובה.

 

גרמה מספר שכשהוא נולד, נפוצה בראש העין השמועה שנעלמים ילדים תימנים, ואז דודיו והוריו לא עזבו אותו לרגע אחד. בכל פעם שהגיעה האחות לבקר אותם באוהל, הוריו החביאו אותו מתחת למיטה - עד שיום אחד הוא חלה והם נאלצו לקחת אותו לבית החולים המאולתר בעיר. "בני המשפחה הביאו איתם אלות, הם לא עזבו אותי לשנייה אחת כי הם הבינו שרוצים לחטוף אותי", הוא אומר.

 

 
"הבינו שרוצים לחטוף אותי". ניסים גרמה
"הבינו שרוצים לחטוף אותי". ניסים גרמה צילום : חדשות 10
 

אך סיפורו של גרמה הוא ממש לא הסיפור היחיד. גם בנה בן שלושת החודשים של חלי סעדה, ישראל, נעלם: "היינו באוהל, מיטה על יד מיטה, תשע משפחות, כשיום אחד באה אליי האחות ואמרה לי שהילד משתעל, אמרתי לה שזה לא נכון אבל היא לקחה אותו לבית החולים 'הדסה", היא מספרת, "אמרו לי להגיע כמה פעמים ביום כדי להניק אותו, וכשהגעתי לקחו אותו לחדר פנימי ולא נתנו לי לראות אותו, קראתי לו שוב ושוב וסירבו לתת לי לראות אותו".

 

 

כמה ימים לאחר שנלקח, ביקשה סעדה לראות שוב את בנה, אך בבית החולים אמרו לה שהוא מת. היא ביקשה לראות אותו כדי שתוכל לקבור אותו, אך האחות סחבה אותה עד שער הכניסה לבית החולים וסגרה עליה את השער. "היא אפילו אמרה לי 'תגידי תודה שקברנו לך אותו', אז אם קברתם אותו תנו לי לראות את הקבר שלו", היא מבקשת.

 

בעברה עבדה סעדה בניקיון בלשכת שר הפנים דאז ד"ר יוסף בורג, כשיום אחד מתנדב מבוגר במשרד הפנים הדליף לה מתוך המסוף המרכזי שבנה ישראל בחיים והועבר לאימוץ. היא מספרת כי נפוצה שמועה בראש העין שהבן שלה נקנה לאימוץ על ידי משפחה מקיבוץ עינת הסמוך לביתה, ושהוא אפילו ירד מהארץ בגיל 13.

 

 
הודלף לה שבנה עדיין חי. חלי סעדה
הודלף לה שבנה עדיין חי. חלי סעדה צילום : חדשות 10
 

פרשת ילדי תימן החטופים מטלטלת אלפי בני אדם במשך עשרות שנים, ועדיין לא ידוע האם מסמכי הפרשה אכן ייחשפו בעתיד הקרוב לקהל הרחב, אך אין ספק כי אם הדבר אכן יקרה, אותם אלפי אנשים ימצאו מעט מרגוע לנפשם.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.