שגריר מצרים בנאום ראשון בישראל: "במצב שאין משא ומתן - תהיינה התפתחויות טרגיות"

 
עודכן 10:57 16/06/2016

בנאום בכנס הרצליה, שהתקיים במושב של תנועת ״ישראל יוזמת", אמר חאזם חיירת, כי "למרות הבעיות באזור, הנושא הפלסטיני לא יכול לחכות". הוא הוסיף גם כי המצרים תומכים ביוזמת השלום הצרפתית

 
 
 
 
 
שגריר מצרים חזאם חיירת בכנס הרצליה
שגריר מצרים חזאם חיירת בכנס הרצליה צילום : עדי כהן צדק
 

שגריר מצרים בישראל, חאזם חיירת, נאם היום (חמישי) בפעם הראשונה מול קהל בישראל, בכנס הרצליה שהתקיים במושב של תנועת "ישראל יוזמת", המתקיים בימים אלו במרכז הבינתחומי.

 

"במצב שאין משא ומתן, התוצאה תהייה התפתחויות טרגיות", אמר השגריר, "אסור לנו לשכוח שכשאין תקווה המרוויחים הם ארגונים דתיים קיצוניים".

 

לכתבות נוספות במדור "מדיני בטחוני":

>> "חום יולי-אוגוסט": כיצד תראה מלחמת לבנון השלישית?

>> בעקבות חשיפת חדשות 10: המפכ"ל זומן לדיון דחוף בכנסת

>> פרסום ראשון: קרב יריות בין כוחות הביטחון הפלסטינים לחמושים בתוך ירושלים


 

 
הרצוג. "יוזמה אזורית היא הזדמנות"
הרצוג. "יוזמה אזורית היא הזדמנות" צילום : חדשות 10
 

"למרות הבעיות באזור, הנושא הפלסטיני לא יכול לחכות"

עוד אמר חיירת, כי "למרות הבעיות באזור, הנושא הפלסטיני לא יכול לחכות. דחייתו תוביל לפיצוץ בלי נמנע". הוא הוסיף כי מצרים תומכת ביוזמת השלום הצרפתית, וכן בפירוז המזרח התיכון, שיכלול פיקוח על הכור הגרעיני בדימונה.

 

מוקדם יותר בכנס התייחס יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג למו"מ עם הפלסטינים, וליוזמה הערבית. "עצם הרעיון שקבוצה של מדינות ערב מתונות מוכנות להיכנס לתהליך מדיני עם ישראל באמצעות יוזמה אזורית הוא הזדמנות ייחודית", אמר הרצוג.

 

עוד הוסיף: "הנשיא המצרי עבד אל פתח אל-סיסי, שהוא מנהיג נועז שמשחק תפקיד מרכזי בהרגעת האזור ובבלימת כוחות רדיקליים, אמר לאחרונה בנאום היסטורי אמירה נוקבת בנושא זה. נאומו יצר הצצה להזדמנות האיזורית שאני מדבר עליה".

 

גם ח"כ פרי (יש עתיד) התייחס בכנס למשא ומתן עם הפלסטינים. "הגיע הזמן להתחיל לקחת יוזמה, ולהפסיק רק להגיב מתוך הידחקות לפינה. על ממשלת ישראל לפעול מתוך הבנה כי הסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו מתקיים בחלל ריק וכי פתרון הוא אינטרס ישראלי".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.