ברוב של 57 תומכים מול 16 מתנגדים: הכנסת אישרה את חוק הטרור

 
עודכן 19:02 15/06/2016

על פי החוק שיזמה שרת המשפטים איילת שקד, אדם העומד בראש ארגון טרור יהיה צפוי למאסר של 25 שנים, פעיל בתפקיד ניהולי בארגון יהיה צפוי לעונש של 10 שנים וכל חבר אחר בארגון יהיה צפוי לעונש של 5 שנות מאסר. שקד: "טרור מודל 2016 קיבל מענה מודל 2016"

 
 
 
 
 
עשרות שנות מאסר לפעילי טרור
עשרות שנות מאסר לפעילי טרור צילום : רויטרס
 

ברוב של 57 תומכים מול 16 מתנגדים אישרה הערב (רביעי) מליאת הכנסת את חוק הטרור שיזמה שרת המשפטים איילת שקד, ובכך בוטלו התקנות לשעת חירום שהופעלו בישראל מאז קום המדינה.

 

על פי החוק, העומד בראש ארגון טרור יהיה צפוי למאסר של 25 שנים. אם נגזר עליו מאסר עולם ולא ניתן יהיה להקל בעונשו אלא לאחר שריצה 15 שנה לפחות.

 

כתבות נוספות בנושא:

בכיר במשרד הביטחון: "העימות הבא בין צה"ל לחמאס בלתי נמנע"

ראש אמ"ן: "לבצע פיגוע קל כמו לשכור חדר ב-AIRBNB"

אל מדאני: "לא ניסינו להקים מפלגה בישראל, אלה האשמות חסרות בסיס"

 

פעיל בארגון שמבצע פעולה או עסקה בנשק למטרות טרור יהיה צפוי לענישה של 20 שנות מאסר או קנס בגובה של פי עשרה מהקנס הקבוע בחוק.

 

פעיל בתפקיד ניהולי או פיקודי בארגון יהיה צפוי לעונש של 10 שנות מאסר. אדם המאמן טרוריסטים יהיה צפוי לעונש של 9 שנות מאסר, ואילו המקבל אימון שכזה, המגייס חברים לארגון או מאיים לבצע מעשה טרור יהיה צפו לעונש של 7 שנים.

 

 
שרת המשפטים, איילת שקד
שרת המשפטים, איילת שקד צילום : חדשות 10
 

כל חבר אחר בארגון, שמפרסם קריאה ישירה או עידוד למעשה טרור, או יעמיד אמצעים (כמו הסעה, מזון, בגדים וכסף) לרשות ארגון טרור יהיה צפוי לעונש של 5 שנות מאסר.


על פי החוק החדש, שר הביטחון או הממשלה רשאים להכריז בצו על ארגון טרור על בסיס בקשה מראש השב"כ ולאחר חוות דעת מהיועץ המשפטי לממשלה. במקביל, הקבינט המדיני-ביטחוני יוכל להכריז על ארגון טרור שהתארגן בחו"ל, אם הכריז על כך ארגון מוסמך או מועצת הביטחון של האו"ם.


שרת המשפטים איילת שקד מסרה בתגובה: "הפיגועים באורלנדו ובתל אביב מראים יותר מתמיד שאין סיבה לטרור. יש תירוצים. רק בענישה הולמת ובהרתעה אפשר לנצח אותו. היום הכנסת ומדינת ישראל הפכו לחוד החנית העולמית של המלחמה בטרור. טרור מודל 2016 קיבל היום מענה מודל 2016".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.