המפכ"ל אלשיך בשיחות סגורות: גורמים בכירים מאוד מנסים למוטט את אגף החקירות

 
עודכן 20:32 14/06/2016

בשיחות סגורות בהן היה מעורב, אמר המפכ"ל רוני אלשיך כי גורמים בכירים מאוד מעורבים בניסיונות למוטט את האגף החקירות במשטרה. בין הגורמים, לכאורה, ניתן למצוא פוליטיקאים בכירים ופרקליטים לשעבר. המשטרה: "קמפיין מכוער ושקרי של קצינים שסרחו המנסים להשפיע על ההליכים נגדם"

 
 
 
 
 

המפכ"ל רוני אלשיך אומר בשיחות סגורות שכוחות רבי השפעה, כוח וכסף מנסים לפגוע אישית בקצינים הבכירים של אגף החקירות במשטרה, כך נחשף היום (שלישי) בחדשות 10. גורם בכיר במשטרה מאשר את דברי המפכ"ל, ואף הוסיף כי הוא התכוון לפוליטיקאים בכירים ביותר ולאנשי משטרה לשעבר.

 

בהאשמתו החמורה של אלשיך הוא מתאר סוג של מנגנון שעובד מזה כמה חודשים, בהם אנשים בכירים מאוד מממנים בכסף ייעוץ משפטי לקציני משטרה שנמצאים בהשהיה או שסרחו, ועומדים מאחוריהם בדרכים מתוחכמות.

 

 
"ניסיון לתפור לו תיק". ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433
"ניסיון לתפור לו תיק". ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433 צילום : חטיבת דובר המשטרה
 

בין האנשים שמנסים להטיל עליהם אימה ניתן למצוא את רוני ריטמן, ראש להב 433, ובכירים נוספים במשטרה, בהם אלו המנהלים את החקירות הרגישות ביותר. "מי שיעקוב אחר הכסף יבין לבד", אמר אלשיך באותן שיחות, לכאורה.

 

גורם בכיר מאוד במערכת אכיפת החוק אומר שמדובר במנגנון של אנשים, בהם פוליטיקאים בכירים ביותר, ניצב לשעבר ופרקליט בכיר, שפועלים נגד המערכת: "מדובר באסון למערכת אכיפת החוק, שנבחרי ציבור פועלים בכמה מישורים בדרכים מתוחכמות ביותר כדי להשפיע על קציני להב 433, המנהלים חקירות נגד נבחרי ציבור".

 

תגובת משטרת ישראל: "אין ולא יהיה דבר שירפה את ידיהם של העוסקים במלאכת אכיפת החוק. משטרת ישראל לעולם תיבחן במבחן התוצאה. למרות האמור, משטרת ישראל מצרה על העובדה כי כלי תקשורת מנוצלים על ידי קמפיין מכוער ושקרי של קצינים שסרחו המנסים להשפיע על ההליכים המתנהלים נגדם".


עורכי הדין איל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון, שייצגו את ניצב רוני ריטמן בחקירה בתיק שנסגר נגדו, מסרו בתגובה: "הדברים חמורים. החשד שלנו לפיו נעשה ניסיון לתפור תיק ולהדיח את ניצב ריטמן מתפקידו הפך הערב לממשי ולמוחשי. אנו סמוכים ובטוחים כי ניצב ריטמן ימשיך לבצע את משימתו למיגור השחיתות והפשיעה ללא מורא".

 

 
פוליטיקאים מעורבים ב"קנוניה"? המפכ"ל רוני אלשיך
פוליטיקאים מעורבים ב"קנוניה"? המפכ"ל רוני אלשיך צילום : לשכת עורכי הדין בישראל
 

בעקבות הפרסום: פוליטיקאים קוראים לחקירת הטענות

בעקבות פרסום הדברים בחדשות 10, הוציא הערב חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) דרישה לוועדת הפנים של הכנסת לזמן דיון דחוף בנוכחות המפכ״ל, במטרה שיבהיר את הדברים החמורים שהשמיע בשיחות הסגורות ויחשוף את זהות הגורמים שמהלכים איימים על גורמי אכיפת החוק.

 

ח״כ רויטל סויד (המחנה הציוני) קראה ליועמ"ש להורות מיידית על חקירת הטענות. "זוהי רעידת אדמה של ממש שחייבת להיבדק במהירות ובאופן ממצה", היא טענה, "אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להורות מיד על פתיחת חקירה ולפקח עליה".

 

"אם יתברר שאכן פוליטיקאים בכירים פועלים להטיל אימה על לה״ב 433 הרי שכלו כל הקיצין", היא הוסיפה, "זוהי התנהלות שמתאימה למשטרים אפלים המסכנים את הדמוקרטיה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.