נדחתה תביעה לקבלת פרס על מציאת גופת החייל הנעדר

 
עודכן 18:20 08/06/2016

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את התביעה לקבלת פרס כספי, שהוגשה על ידי בני משפחת קוזלי אשר מצאו את גופת החייל הנעדר מג'די חלבי. הפרס, בסך 10 מיליון דולר, הובטח על ידי עמותה שנסגרה ב-2012

 
 
 
 
 
אברהים קוזלי, שמצא את גופתו של מג'די חלבי
אברהים קוזלי, שמצא את גופתו של מג'די חלבי צילום : חדשות 10
 

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום (רביעי) את התביעה לקבלת פרס כספי, שהוגשה על ידי בני משפחת קוזלי אשר מצאו את גופת החייל הנעדר מג'די חלבי.

 

ב-24.05.2005 נעלם מג'די חלבי ז"ל. החל מ-2007 פרסמה העמותה "לחופש נולד" בכלי התקשורת ובשלטי חוצות כי ישולם פרס כספי בסך עשרה מיליון דולר תמורת מידע אמין שיוביל למציאת המנוח.

 

העמותה, אשר הוקמה ביוזמתה של משפחת ארד בתקווה כי הצעת הפרס תסייע במציאתו של הנווט השבוי רון ארד, הפסיקה את פעילותה בינואר 2012. בחלוף כשנה,  במהלך עבודת כריתת עצים ביערות הכרמל, נתקלו בני משפחת קוזלי באקראי בשרידיו של החייל המנוח. בני משפחת קוזלי דרשו לקבל את הפרס ממדינת ישראל וכשנתקלו בסירוב, הגישו תביעה במטרה לקבל את הפרס.

 

 

 
הלוויתו של מג'די חלבי
הלוויתו של מג'די חלבי צילום : אלי לוי
 

לאחר שנדחתה בקשת התובעים, הוגשה תביעה נוספת. "ניתוח משפטי של העובדות שאינן במחלוקות מביא לדחיית התביעה אך נותר טעם מר, התובעים הביאו בסופו של יום לגילוי גופתו של המנוח ולפתרון תעלומת היעלמותו בחלוף שבע שנים וכחמישה חודשים. פתרון טרגי ועצוב למשפחתו, פתרון שהביא לחסכון במשאבים רבים אותם הייתה ממשיכה להשקיע הנתבעת בניסיון למציאתו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.