בעקבות פרסום חדשות 10: יוגבלו ביקוריהם של עורכי הדין בבתי הכלא

 
עודכן 21:52 04/06/2016

בעקבות שורת הפרסומים על הביקורים הבלתי פוסקים אצל אהוד אולמרט, בשב"ס החליטו להגביל את ביקוריהם של עורכי הדין המייצגים את האסירים בכלא "על מנת למנוע חוסר שוויוניות". עוד נקבע בנוהל, שיחל כבר ממחר, כי הביקורים יוגבלו לעד שלושה בשבוע וכי כל ביקור ייערך 45 דקות בלבד

 
 
 
 
 

בעקבות שורת הפרסומים בחדשות 10 על כך שחבריו הקרובים של אהוד אולמרט המחזיקים ברישיון עריכת דין הפכו למיצגיו רק כדי לבקרו בכלא, הוחלט בשירות בתי הסוהר על שינוי נהלים.

 

כלל האסירים בבתי הכלא יזכו מעתה לעד שלושה ביקורים ממשרדי עורכי דין בשבוע, וזאת על מנת למנוע חוסר שיווניות.

 

כתבות נוספות בנושא:

שלושה ימים לאחר שנכנס לכלא: אולמרט נפגש בחשאי עם רעייתו

סנגור אולמרט לשעבר זומן לשימוע לקראת אישום: "ניסה לסכל ההסדר עם שולה זקן"

ככה זה כשיש חברים: מדוע מתאפשר לאהוד אולמרט לקבל ביקורים בכלא כמעט ללא הגבלה?

 

עוד נקבע בנוהל, שיחל כבר ממחר, כי בפגישות, שייערכו עד 45 דקות יוכלו להשתתף מספר עורכי דין מאותו המשרד, אך לא ייערך יותר מביקור של משרד אחד ביום.

 

בסוף השבוע נחשף בתכנית 'שישי' עם אילה חסון כי גם השר לשעבר חיים רמון הצטרף לשורת המבקרים בכלאו של אולמרט. לצורך כך חידש רמון, עורך דין בהכשרתו, את רישיון עריכת הדין שלו ועם הצטרפותו לצוות ההגנה של אולמרט קיבל אישור לבקרו.

 

 
יצר חוסר שוויון. אולמרט
יצר חוסר שוויון. אולמרט צילום : נועה בורנשטיין-חדד
 

יושב ראש לשכת עורכי הדין, אפי נווה, מסר בתגובה לחדשות 10: "המצב שבו ככל הנראה יש אסירים המנצלים לרעה זכויות ביקור של עורכי דין כפי שלכאורה נראה במקרה של מר אולמרט, אינה מקימה לשב״ס זכות לפגוע בכל ציבור עורכי הדין והאסירים. הרוב המכריע של האסירים אינו זוכה למצעד של ביקורים מעורכי דין וההגבלות שעליהן מדובר כעת הן גזרה חמורה שאינה במקומה. ראוי היה שאת הסנקציות יפנו רק כלפי מי שעשה שימוש לרעה בזכויות הביקור ולא כלפי ציבור שלם של אסירים ועורכי דין. אין ללשכת עורכי הדין כוונה להשלים עם מצב זה ונפעל בהתאם".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.