ההסלמה בדרום: חמאס מאיים כי לא יאפשר לישראל להמשיך "את תוקפנותה"

 
עודכן 20:03 04/05/2016

יום קשה ברצועת עזה, אחרי לפחות 6 תקריות ירי לעבר כוחות צה"ל באזור נחל עוז, שהוכרז שטח צבאי סגור. הערב השיב צה"ל בתקיפת יעדי חמאס ברצועה. פרשנות: חמאס מזהה כי צה"ל מגלה את מנהרותיו, ומתלבט: האם להשתמש במנהרות או לאבדן

 
 
 
 
 

הרצועה מתחממת. לפחות שש תקריות ירי של ארגון חמאס ביממה האחרונה לעבר כוחות צה"ל, על רקע פעילות של הצבא באזור נחל עוז לחשיפת מנהרת טרור נוספת של הארגון. האזור הוכרז כשטח צבאי סגור, וחמאס העביר לצה"ל דרך גורמים את המסר: "אל תגררו אותנו למלחמה".

 

בתוך כך, חיל האוויר החל לתקוף ברצועת עזה, בעיקר באזור העיר רפיח. התקיפות הן כתשובה לתקריות האש הרבות של היממה האחרונה ברצועת עזה.

 

דובר צה"ל הגיב לתקיפה: "לפני זמן קצר תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר חמש מטרות המהוות תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הירי שבוצעו ביומיים האחרונים על ידי ארגון הטרור חמאס לעבר כוחות צה"ל שעסקו בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת. השקט ושגרת החיים התקינה הינם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו".

 

חמאס פינה את מוצביו ברצועה מחשש להתקפה, ועומד בגלוי מאחורי הירי. הוא הגיב לתקיפות צה"ל ברצועה: "גדודי אלקסאם רואה בפלישות האלה הפרות ברורות של הבנות הרגיעה משנת 2014 ותוקפנות חדשה כלפי רצועת עזה, והם לא יאפשרו שהתוקפנות הזו תמשיך. על האויב לא לתרץ את פעילותו בשום סיבה שהיא ולעזוב את רצועת עזה מיד. עליו לפתור את פחדיו מחוץ לגבולות רצועת עזה", לשון התגובה.

 

בנוסף, ארגון הטרור מאבד נכסים רבים, והוא מעוניין בהסלמה קטנה כדי לקבל יותר סחורות ואפשרות להעברת טובין ממצרים. בזמן שהוא מפסיד בגזרת המנהרות, זו גם במה לפורקן התסכול של חמאס.


הימים הבאים גם הם צפויים להיות רגישים, בגלל שבחמאס חוששים שישראל פיתחה יכולת לגילוי מנהרות, והוא מתלבט האם להשתמש במנהרות עכשיו או לאבדן.

 

 

 

 
חושפים מנהרות. פיר מנהרה בדרום הרצועה
חושפים מנהרות. פיר מנהרה בדרום הרצועה צילום : דובר צה"ל
 

היממה הקשה בגבול רצועת עזה החלה אתמול, כשצלף פלסטיני ירה מנשק קל לעבר כלי צה"ל. היום בבוקר החל ירי מרגמות לעבר כוח צה"ל, שהשיב בירי, באזור חירבת ח'זעה, שלוש שעות לאחר מכן, נפלה פצצת מרגמה ליד כוח הנדסה.

 

 

בצהריים, פיצוץ נוסף באזור נחל עוז גרם לכוחות צה"ל להשיב באש. הצבא מתוגבר בכוחות גדולים כדי למנוע פעולות פוטנציאליות של החמאס ולמנוע מליבוי האש באזור.

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.