האם מרכז התרבות על שם ערפאת יעצור את הדו קיום באבו גוש?

 
עודכן 20:54 01/05/2016

תכניתו של המיליארדר מוניב אל מסרי להקים מרכז תרבות ומורשת על שמו של יאסר ערפאת גוררת התנגדות מצד בעלי המסעדות במקום, שחוששים מהפסקת הגעתם של היהודים ליישוב. "זה המקום לחיים נורמליים בארץ", אומר בעל מסעדת "אבו גוש"

 
 
 
 
 

היישוב אבו גוש, בדרך בין תל אביב לירושלים, מזמן הפך לסמל לדו קיום בין יהודים וערבים. אך כוונתו של מיליארדר להקים מרכז תרבות ומורשת בכפר על שמו של יאסר ערפאת, עלול להרחיק את היהודים מהיישוב.


לפני שבועיים ביקר במסגד המיליארדר מוניב אל מסרי, שהיה מקורב מאוד ליו"ר הרשות הפלסטינית, והודיע לראש המועצה כי בכוונתו לתרום מיליוני שקלים להקמת מרכז לדת ולתרבות על שמו של ערפאת. בשבוע שעבר הגיעו חברי המועצה להתרשם ממסגד שהקים אל מסרי בשכם על שמו של המנהיג הפלסטיני.

 

עיסא ג'אבר, ראש מועצת אבו גוש, אומר שהדבר לא צריך לפגוע בדו קיום בכפר. "ערפאת היה מנהיג פלסטיני ידוע, שישראל חתמה עמו הסכמים", אמר.


אך בעלי המסעדות ביישוב, בראשם בעל מסעדת אבו גוש, ג'וודאת אברהים, מתנגדים למהלך. "זה לא המקום המתאים", אומר אברהים. "זה המקום לחיים נורמליים בארץ".

 

 

 
"זה המקום לחיים נורמליים בארץ". ג'וודאת אברהים, בעל מסעדת "אבו גוש"
"זה המקום לחיים נורמליים בארץ". ג'וודאת אברהים, בעל מסעדת "אבו גוש" צילום : חדשות 10
 

בעוד שבועיים יפתח ביישוב "פסטיבל החומוס הבינלאומי", ובעלי המסעדות חוששים שהתכניות למרכז על שם המנהיג הפלסטיני ישאיר את היהודים בבית.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.