השב"כ: "כל אירועי הטרור היהודי מהשנתיים האחרונות פוענחו"

 
עודכן 19:51 20/04/2016

בעקבות מעצרם של ששת החשודים בפעילות טרור יהודי בשבועות האחרונים, במחלקה היהודית בשב"כ נושמים לרווחה. כל זאת, לצד שנה של הצלחות בחשיפת הטרור מבית. "גורמי הימין הקיצוני בשטח מורתעים", אומרים שירותי הביטחון

 
 
 
 
 

ששת פעילי הימין הקיצוני שנעצרו בשבועות האחרונים, בהם שלושה אחים וחייל, הם ללא ספק הצלחה גדולה מאוד למחלקה היהודית בשב"כ. "כל אירועי הטרור היהודי של השנתיים האחרונות פוענחו", אומרים שם בגאווה.

 

במרכז הפרשה - ממשפחתו של יגאל שנדורפי, ראש הישיבה בנחליאל, שהיה מזוהה בעבר עם הימין הקיצוני. את מעשי הטרור החמורים ביותר בצעו חברי החוליה, כתגובת נגד למעצרים המנהליים הרבים לאחר ההצתה בדומא.

 

 

 
80% ירידה של אירועי טרור יהודי בחודשים האחרונים
80% ירידה של אירועי טרור יהודי בחודשים האחרונים צילום : איאד חדד, בצלם
 

על פי החשד, ארבעה מהעצורים זרקו רימון גז לתוך בית שבו ישנה משפחה פלסטינית בכפר ביתילו. "כל הבית התמלא בגז ולא יכולנו לראות לפנינו", משחזר אבי המשפחה. על אחד הקירות הם אף רשמו: "נקמה ד"ש עצורי ציון".

 

המעצרים חותמים שנה של הצלחות בחשיפת פעולות טרור יהודי, בהן האירוע בדומא, מעצר מציתי כנסיית הלחם והדגים ועוד. לאור זאת אומרים בשב"כ: "יש הרתעה חזקה של גורמי ימין קיצוני בשטח". אמנם אין וודאות כי מעשים אלו לא יישנו, אך הנתון המעודד הוא -בשמונת החודשים האחרונים פחתו אירועי טרור יהודי בכ-80 אחוזים.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.