ישראלים על תנאי: למה העולים לישראל מבריה"מ עזבו לקנדה?

 
עודכן 21:42 17/04/2016

כמעט חמישית מהעולים לישראל מברית המועצות בשנות ה-90 היגרו למדינות אחרות. בפרק הראשון של סדרת הכתבות "ישראלים על תנאי", יוצאי בריה"מ שעברו לקנדה אומרים: "לא הרגשנו שייכים בחברה הישראלית גם אחרי 22 שנים"

 
 
 
 
 

כמעט מיליון עולים הגיעו מברית המועצות בשנות ה-90. אך בחלוף כמעט 20 שנים, המיליון שהוסיף לחברה הישראלית כל כך הרבה, עדיין צריך להזכיר שהוא שייך.


"הגעתי כשהייתי בת 6 לישראל, וגם כשהייתי מחנכת כיתה הייתי 'המורה הרוסיה', ו-'התלמידה הרוסייה'", אומרת יוליה סולטן-שך, שהיגרה מישראל לקנדה.

 

>> לכתבות נוספות בסדרה "ישראלים על תנאי"

מסעה של ליזה להוכחת יהדותה: החלק הראשון | החלק השני

ילדי העולים עדיין לא מרגישים שייכים

הרב דוד סתיו בטור: לעזור לעולים - זו חובתנו


 

את המעבר הזה, מישראל לקנדה, עשו מאות משפחות צעירות שהגיעו מברית המועצות לישראל, אחרי שעבדו, שירתו בצה"ל והתחתנו בארץ, אבל עדיין לא באמת הרגישו שייכים לחברה הישראלית.


15 אחוז מהעולים מאותו גל עלייה של שנות ה-90 כבר ירדו מהארץ. "היורדים הם בני 30 פלוס, בעלי השכלה, שלא מוצאים את המקום שלהם בישראל" אומר רונן ברונפמן, מחבר הספר "המיליון ששינה את המזרח התיכון". "לישראלים יש משהו שמחזיק אותם כאן, לעולים אין".

 

 
"לא הרגשתי שייכת גם אחרי 22 שנים". נטלי פלדמן, היגרה מישראל לקנדה
"לא הרגשתי שייכת גם אחרי 22 שנים". נטלי פלדמן, היגרה מישראל לקנדה צילום : חדשות 10
 

"כשעזבנו את ברית המועצות לשעבר עזבנו בתקווה שאנחנו מגיעים לארץ יהודית של כולם", אמרה נטלי פלדמן, שגם היא ומשפחתה היגרו לקנדה. "אבל כשהגענו לא נתנו לנו להרגיש בבית, אפילו אחרי 22 שנים בישראל".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.