תיעוד: חיילי ההנדסה הקרבית ערכו ניסוי מבצעי של הנגמ"ש החדש - 'נמר הנדסה'

 
עודכן 14:10 13/04/2016

לוחמי ההנדסה ערכו בשבוע האחרון ניסוי מבצעי מיוחד בנגמ"ש החדש שפותחו על ידי מנהלת הטנק - 'נמר הנדסה'. ברכב המשוריין הצליח במספר רב של משימות מתקדמות: "יתרון משמעותי לצה"ל בשדה הקרב"

 
 
 
 
 

מנהלת הטנק במשרד הביטחון החלה השבוע בניסוי מבצעי של הנגמ"ש החדש 'נמר הנדסה', שהותאם במיוחד לצרכיהם של לוחמי ההנדסה הקרבית.


הניסוי נערך בבית הספר להנדסה צבאית שבדרום הארץ, במהלכו ביצעו נמרי ההנדסה משימה של השקת גשר יעד למכשול וביצעו עבודות עם כף דחפור מיוחדת שהוצבה בחזית שלהם.


הנגמ"ש, שמפתחת מנהלת הטנק, נבנה בשלוש תצורות: נגמ"ש למפקד פלוגה עם כף דחפור, נגמ"ש למפקד מחלקה עם אמצעי פריצה ונגמ"ש לסמל מחלקה עם יכולות גרירה וגישור. הפלטפורמות הייחודיות פותחו על גבי הנמ"ר, הנחשב לכלי המשוריין הממוגן ביותר בעולם.


תת-אלוף ברוך מצליח, ראש מנהלת הטנק אמר: "הנמר ההנדסי יאפשר לצוות הקרב החטיבתי יכולות שלא היו לו בעבר, של התגברות על כל מכשול הנדסי בשדה הלחימה, תמרון ממוגן יעיל ואפקטיבי ושמירה על מבצעיות מקסימאלית. השילוב בין היכולות ההנדסיות החדשות, יחד עם יכולות הנמר ומערכת 'מעיל רוח' יעניקו ללוחמי ההנדסה של צה"ל יתרון משמעותי בשדה הקרב".

 

 
יתרון בשדה הקרב
יתרון בשדה הקרב צילום : משרד הביטחון
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.