האלוף במיל' אודי אדם ימונה למנכ"ל משרד הביטחון

 
עודכן 17:00 12/04/2016

מי שהיה אלוף פיקוד הצפון בזמן מלחמת לבנון השנייה יחליף את האלוף במילואים דן הראל כמנכ"ל משרד הביטחון. כך הודיע שר הביטחון יעלון היום אחר הצהריים. המינוי כפוף לאישור של ועדת המינויים ושל הממשלה. ב-2006, בעקבות המלחמה, פרש אדם בן ה-58 מצה"ל ובשנים האחרונות שימש כיו"ר מועצת המנהלים של התעשייה הצבאית

 
 
 
 
 
אלוף במיל' אודי אדם (ארכיון).
אלוף במיל' אודי אדם (ארכיון). צילום : חדשות 10
 

אלוף פיקוד הצפון במלחמת לבנון השנייה חוזר למערכת הביטחון כמנכ"ל משרד הביטחון. האלוף במילואים אודי אדם מונה היום (שלישי) למנכ"ל משרד הביטחון במקומו של האלוף במילואים דן הראל.

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הודיע אחר הצהריים על מינויו של אדם, שבמלחמת לבנון השנייה שימש כאלוף פיקוד צפון. לאחר המלחמה אדם החליט לסיים את שירותו הצבאי, זאת לאחר ביקורת שנמתחה על תפקודו במהלך הלחימה. מינויו של אדם מותנה באישור ועדת המינויים ואישור הממשלה.

 

שר הביטחון יעלון התייחס למינוי ואמר כי אדם הוא האיש הנכון בעת הזו להוביל בהצלחה. "אני מכיר את אודי שנים ארוכות כלוחם וכמפקד בצה"ל, ולאחר מכן בתפקידיו בקריה למחקר גרעיני ובתע"ש, ואין לי ספק שיש בו האיכות, היכולת והבשלות האישית לבצע את התפקיד באופן מיטבי", אמר יעלון.

 

לאחר שחרורו אדם מונה ב-2008 לתפקיד מנהל הקריה למחקר גרעיני ושימש בתפקיד עד חודש יולי 2013. הוא עזב אותו לטובת תפקיד יושב ראש מועצת המנהלים של התעשייה הצבאית. הוא שימש בתפקיד עד למינויו הנוכחי למנכ"ל משרד הביטחון.

 

במהלך מבצע "צוק איתן", קיץ 2014 אדם עלה לכותרות לאחר שלמרות דרגתו וניסיונו הרב בחר להתנדב לשירות מילואים כנהג של מוביל טנקים וסייע לכוחות ברצועה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.