אחרי שנים של הכחשות - נתניהו הודה: תקפנו עשרות פעמים בסוריה ובלבנון

 
עודכן 20:01 11/04/2016

בביקור ברמת הגולן אמר היום נתניהו: "אנחנו פועלים כשאנחנו צריכים לפעול, כולל כאן מעבר לגבול, בעשרות התקפות"• בנוסף מתברר כי למרות שנראה כי השלטון הסורי מתפורר - ישראל לא תוכל בקלות כפי שחשבה, להכריז על רמת הגולן כשטח ישראלי

 
 
 
 
 

לא רק על פי פרסומים זרים: ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שני) בתרגיל חטיבת המילואים של הצנחנים ברמת הגולן, שם הודה לראשונה כי ישראל ביצעה עשרות פעמים בסוריה ולבנון.

 

"אנחנו פועלים כשאנחנו צריכים לפעול", אמר ראש הממשלה לכוחות המתאמנים ברמה, "כולל כאן מעבר לגבול, בעשרות התקפות, על מנת למנוע מחיזבאללה נשק שובר שוויון". ראש הממשלה הוסיף גם כי צה"ל פועל בחזיתות נוספות, "עושים זאת באופן מושכל" הצהיר ראש הממשלה.


לכתבות נוספות באותו נושא:

>> דיווח בלבנון: צה"ל תקף משלוח נשק מסוריה לחיזבאללה

>> דיווחים: חיל האוויר תקף משלוח נשק לחיזבאללה בדמשק

 

 
נתניהו עם כוחות המילואים. "פועלים כשצריכים לפעול"
נתניהו עם כוחות המילואים. "פועלים כשצריכים לפעול" צילום : קובי גדעון / לע"מ
 

רוסיה: בהסדר כולל הגולן יהיה אדמה סורית

על פי התקשורת הערבית, מאז לפני שלוש שנים ועד היום, ביצע חיל האוויר 15 תקיפות נשק כנגד ארגון חיזבאללה, על אדמת סוריה. אולם, על מנת להשאיר לצד השני את האפשרות שלא להגיב, דיברו עד היום על התקיפות באופן עקיף. היום, כאמור, נאמרו הדברים באופן ישיר, מפיו של ראש הממשלה.

 

ועוד בנושא, בתקופה האחרונה נשמעו קולות רבים הקוראים לישראל לקבע את מעמדה כשולטת ברמת הגולן, זאת לאור מלחמת האזרחים וההתפוררות השלטונית בסוריה. אולם כעת מסתבר שהמגמה היא הפוכה. בשיחות בין המעצמות ביקשה רוסיה, כי בהסכם עתידי אזורי כולל, אם ייחתם, תוכרז רמת הגולן כאדמה סורית.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.