נבחנת האפשרות להגשת תביעה ייצוגית נגד המדינה בשל המצב במערכת הבריאות

 
עודכן 22:21 07/04/2016

סדרת הכתבות "300%" עוררה מהומה בקרב צוות רופאי בתי החולים בארץ, כשאפילו מנהלי בתי החולים שרואיינו אמרו כי מערכת הבריאות בארץ נמצאת במצב חירום וזקוקה למיליארדי שקלים כדי להתאושש. עכשיו נשקלת האפשרות להגשת תביעה ייצוגית נגד המדינה בטענה שהיא נמנעת מפתירת הבעיה

 
 
 
 
 

בעקבות סדרת הכתבות "300%", נבחנת האפשרות להגשת תביעה ייצוגית נגד המדינה בטענה כי זו נמנעת מלפתור את הבעיה. אפילו מנהלי בתי החולים שרואיינו לכתבות אמרו מערכת הבריאות נמצאת במצב חירום, מתקרבת לנקודת האל-חזור וזקוקה למיליארדי שקלים כדי להתאושש.

 

"אנחנו עכשיו במאמץ אדיר, משקיעים הרבה משאבים ניהוליים, כוח אדם וכסף, להראות לציבור ולמערכת עצמה שהמערכת הציבורית יכולה להיות הרבה יותר טובה מהמערכת הפרטית, ואנחנו צריכים גם להוסיף מיטות", אומר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב, "הדברים האלה קורים כבר עכשיו, ולאורך ציר הזמן הם ילכו ויקרו יותר".

 

 
בית החולים "הדסה עין כרם" (אילוסטרציה)
בית החולים "הדסה עין כרם" (אילוסטרציה) צילום : חדשות 10
 

ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל בית החולים "וולפסון", אומר כי האחריות הכוללת היא של ממשלת ישראל: "אין מנוס, למדינה יש חובה לדאוג לדברים הבסיסיים ביותר ולכן את ההחלטות צריך היה לקבל אתמול, משום שביום שנזדקק לטיפול זה כבר יהיה מאוחר מדי".

 

לכל פרקי הסדרה:
>> העומס המסוכן בבתי החולים בישראל: "מציאות שהפכה לשגרה"
>> כמות החולים בביה"ח גדלה - מספר המיטות לא משתנה: "אתה נמצא במלחמה בכל יום"
>> העומס החריג בבתי החולים לא פוסח גם על המחלקות לטיפול נמרץ ולשיקום

>> החוסר העצום במיטות שיקומיות מוביל להמתנה של חודשים לטיפול שיקומי

 

 

גם עו"ד יגאל סקלסקי, מומחה לרשלנות רפואית, אומר כי מדינת ישראל היא זו המציבה את הבעיה הבריאותית הקשה הזו: "כרגולטור, מדינת ישראל קובעת איזה טיפולים ותרופות נקבל, אבל אם היא לא מאפשרת, מצד שני, לצוותים הרפואיים לתת לנו את הטיפולים שהיא קובעת בעצמה שאנחנו זכאים להם, אז אולי חלק מתביעות הרשלנות הרפואית צריכות להיות מוגשות לא רק נגד בתי החולים והצוותים הרפואיים אלא גם נגד מדינת ישראל".

 

 
"המדינה קובעת איזה טיפולים ותרופות נקבל". עו"ד יגאל סקלסקי
"המדינה קובעת איזה טיפולים ותרופות נקבל". עו"ד יגאל סקלסקי צילום : חדשות
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.