נתניהו: המערכה נגד הטרור - מלחמת בני אור בבני החושך

 
עודכן 20:03 23/03/2016

במסיבת עיתונאים מיוחדת, סיפר ראש הממשלה ששוחח עם מקבילו הבלגי: "אם יש מישהו שיודע מה עובר על הבלגים זה אזרחי ישראל". הוא איחד בין הטרור הפלסטיני והפיגועים באירופה, והדף טענות כי ממשלתו כושלת בהתמודדות עם הפיגועים בישראל: "מדינות באות אלינו ללמוד על מאבק בטרור"

 
 
 
 
 

יממה אחרי המתקפה המשולבת בבריסל, בירת בלגיה, כינס הערב (רביעי) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסיבת עיתונאים מיוחדת במסגרתה מסר הצהרה הקושרת את גל הטרור בישראל לפיגועים על אדמת אירופה והדף את הטענות לכישלון ממשלתו להתמודד עם אינתיפאדת היחידים. "אנחנו פועלים ויש דברים שאי אפשר לפרט", טען ראש הממשלה.

 

בפתח מסיבת העיתונאים מסר נתניהו הצהרה בה סיפר ששוחח עם מקבילו הבלגי ועם שרת החוץ של האיחוד האירופי, והביע בפניהם את תנחומיו בשם כל אזרחי ישראל. "אם יש עם אחד בעולם שיודע מה עובר עליהם אלו אלה הם אזרחי ישראל, שעומדים בגבורה ובאומץ לב נגד התקפות טרור זה שנים רבות", אמר נתניהו. "הצעתי להם את מלוא הסיוע של ישראל במאבק נגד הטרור, סיוע מודיעיני וביטחוני".

 

לטענתו של נתניהו, "אנו מצויים במערכת עולמית נגד הטרור. זו מערכה של בני התרבות נגד בני החושך. הטרור מכה בכל מקום. הוא מכה בפריז שבה נרצחו בערב אחד 129 בני אדם, מכה באנקרה ובבריסל שבהן נרצחו עשרות. הוא מכה באיסטנבול שבה נרצחו גם שלושה ישראלים. הוא מכה בחוף השנהב, בקליפורניה, בירושלים, בכפרים וערים בארץ ישראל".

 

 
ראש הממשלה נתניהו, הערב
ראש הממשלה נתניהו, הערב צילום : רויטרס
 

במסגרת זו, ביקש ראש הממשלה לקשור בין המחבלים באירופה ואלה הפלסטינים. "אמרתי כבר פעמים רבות שהטרור נובע לא מן הכיבוש ולא מן הייאוש, אלא מן התקווה. התקווה של מחבלי דאע"ש שהם יצליחו להקים בכל שטחה של אירופה חליפות אסלאמית, התקווה של המחבלים הפלסטינים שיצליחו להקים מדינה פלסטינית בכל שטחה של ישראל", אמר נתניהו. "אנחנו חייבים לפעול יחד לשלול מהם את התקווה הזאת. זאת ההתחלה החשובה ביותר של המלחמה בטרור. ולכן אמרתי לבני שיחי: צריך לגנות את הטרור בכל מקום ולהילחם בו בכל מקום. שלא יהיה ספק, אנחנו ננצח את הטרור אם אומות העולם ישלבו ידיים ננצח אותו הרבה יותר מהר".

 

לאור דברים אלה נשאל ראש הממשלה במסיבת העיתונאים על התמודדות ממשלתו מול גל הטרור בישראל - והדף את הביקורת בנושא. "אני מבין את הדאגה של אזרחי ישראל, זו לא תקופה קלה ואני מעריך את הגיבוי של אזרחי ישראל ואומץ הלב שלהם. אנו פועלים נגד הטרור בצורות שלפעמים הן חסרות תקדים ובגלל הפעולות שאנו עושים הצלחנו למנוע הרבה מהפיגועים הקשים שאנו רואים במקומות אחרים. לא בכדי מדינות רבות בעולם באות אלינו כדי ללמוד מהניסיון שלנו במאבק נגד הטרור ואני יכול להגיד שהמספר גדל מדי יום".

 

אתמול, שעות ספורות אחרי המתקפה הרצחנית בבריסל, פנה נתניהו בנאום טלוויזיוני למשתתפי ועידת איפא"ק בוושינגטון, וקשר בין הטרור האיסלאמי העולמי לבין הטרור הפלסטיני בישראל. "שרשרת ההתקפות מפריז לסן ברנדרינו, לאיסטנבול, לחוף השנהב, ועכשיו לבריסל - וההתקפות היומיומיות בישראל הן חלק מהתקפה מתמשכת נגד כולנו", אמר ראש הממשלה.
 
הוא אמר עוד כי "זה לא שאנו יכולים להציע להם את בריסל, איסטנבול, קליפורניה או אפילו את הגדה המערבית. זה לא יספק את הרצונות שלהם. כי מה שהם מחפשים זה רק את השמדתנו והשליטה המלאה שלהם. הדרישה הבסיסית שלהם היא שאנו פשוט ניעלם. אז חבריי - זה לא יקרה. הדרך היחידה להביס את הטרוריסטים היא להילחם בהם יחד. רק כך נוכל להביס אותם: באחדות פוליטית ועם בהירות מוסרית. שנה אחרי שנה רוב האמריקנים ניצבים לצד ישראל. הם יודעים שישראל היא אי של חירות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.