אבו מאזן להורי המחבלת: "שאהידה שהרוותה בדמה הטהור את אדמת פלסטין"

 
עודכן 19:51 09/03/2016

בעוד סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מסתובב בימים הללו בישראל על מנת לבחון את המצב הבטחוני המתוח בין ישראל לפלסטינים, שלח מחמוד עבאס מכתב להורי המחבלת שנסתה לבצע את פיגוע הדריסה בגוש עציון ביום שישי, בו הוא מהלל אותה ומכנה אותה 'שאהידה'. גם משפחתו של המחבל מיפו לא מתנערים ממעשיו "רואה בו שאהיד", אמר אביו

 
 
 
 
 

"השאהידה אמאני חסני ג'ואד אל סבאתין הרוותה בדמה הטהור את אדמת פלסטין". את המילים הללו כתב אבו מאזן להורי המחבלת שניסתה לבצע את פיגוע הדריסה ביום שישי האחרון בגוש עציון, בו ניסתה לדרוס חייל.

 

זוהי הפעם השנייה שאבו מאזן, שחתם בתחתית המכתב את תוארו "נשיא מדינת פלסטין", שולח מכתב תנחומים למשפחות מחבלים. את המכתב שלח המנהיג הפלסטיני משגרירות פלסטין בירדן. ספק רב אם ג'ו ביידן, סגן הנשיא האמריקני המבקר בימים אלו בארץ ומביע ביקורת לא מעטה כלפי ממשלת נתניהו, מודע ליחס של אבו מאזן כלפי הטרור שמבצעים בני עמו.

 

 

 

 

ובתוך כך, בני משפחתו של בשאר מסאלחה מהכפר חג'ה שליד קלקיליה, שביצע אמש את מסע הדקירות ביפו, לא מאמינים שאכן הוא ביצע את הפיגוע. גם הסרטון המפורסם שבו הוא מתועד בבירור אינו משכנע אותם. "אני רואה בו, אינשאללה, שאהיד", אמר האב.

 

גורמים פלסטינים מצביעים על כך שהבעיה המרכזית בגל הטרור הנוכחי היא שצעירים המסתכלים על ההאדרה שעוברים המחבלים ה"שאהידים", רוצים לחקות אותם, ואפילו בהצלחה רבה יותר על ידי רצח יהודים רבים ככל האפשר. בשטחים וברשתות החברתיות כבר הצמידו למחבל מיפו ביטוי מעריץ - "גנרל הסכינים".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.