מי הבוסית: העסקת נשים משתלמת יותר לחברות עסקיות

 
עודכן 22:34 05/03/2016

מחקר חדש, שנעשה במכון פיטרסון שבארה"ב, בדק את הקשר שבין שילוב נשים בהנהלה הבכירה לבין רווחיות החברה ומצא כי ישנה עלייה של 15% ברווח בחברות שבהן 30 נשים לפחות בהנהלה. "אני חושבת שמה שנשים הביאו לשולחן זה ניהול מאוד פרקטי"

 
 
 
 
 

כמעט מאה שנים חלפו מאז שהצליחה תנועת הסופרג'יסטיות ברחבי העולם להכריח את הממסד הגברי לאפשר זכות בחירה לנשים ועד היום.

 

במקרה שבו לא ראיתם את הסרט החשוב שיצא לאחרונה לקולנוע - הסופרג'יסטיות - זה הזמן לעשות זאת כדי לקבל מושג איך נראה העולם רק לפני 100 שנים. הרבה קרה במהלך הזמן הזה לתפקיד האישה, לזכויותיה ולאפשרויות שנפתחו בפניה, אבל הרבה עוד צריך לעשות.

 

>> כתבות נוספות לקראת יום האשה הבינלאומי
ישראל 2016: נשים חיות יותר מגברים, ומרוויחות הרבה פחות

ילדים, הרסתם לאמא את החיים: השיר של "גב האומה"
כך יכולות הנשים לשבור את תקרת הזכוכית במסחר האלקטרוני

 

מחקר חדש שנעשה במכון פיטרסון שבארה"ב, בשיתוף ארנסט אנד יאנג, בדק את הקשר שבין שילוב נשים בהנהלה הבכירה לבין רִווחיות החברה. ממצאי המחקר, שבדק את הקשר ב-22 אלף חברות ב-91 מדינות, הצביע על עלייה של 15% ברווח בחברות שבהן יש 30 נשים לפחות בהנהלה.

 

 
ישיבת הנהלה ב-AIG
ישיבת הנהלה ב-AIG צילום : חדשות 10
 

"אני חושבת שמה שנשים הביאו לשולחן זה ניהול מאוד פרקטי", אומרת פזית קליר,סמנ"כלית משאבי אנוש ב-AIG, "זה ניהול שמאציל סמכויות. אנחנו צריכות לתמרן בין משימות שיש לנו גם בבית וגם בעבודה ואני חושבת שאנחנו מסוגלות לשים את האגו בצד".

 

בישראל אבל, המצב הוא שככול שעולים בדַרגה, מספר הנשים הולך וְיורד. כך קורה שנשים הן 47% מִכלל העובדים במשק, אך רק 20 אחוזים מההנהלות הבכִירוֹת. כשבודקים מה קורה בצמרת, רק שישה אחוזים ממנכלי החברות שנסחרות בבורסה הן נשים.

 

 

AIG ואינטל הן דוגמה ייחודית בשוק העבודה הישראלי. בחברת אינטל למשל החליטו להשקיע מיליונים רבים בשיפור האיזון המגדרי של החברה. כל עובד או עובדת שמגייס אישה לעבודה בחברה, מקבל בונוס כפול. בנוסף, הוחלט בהנהלה על תוכנית חזרה הדרגתית של נשים לעבודה לאחר לידה.

 

מנהלים ומנהלות יקרים, אם שורת הרווח חשובה לכם ואם אתם גם בקטע של שוויון, 2016 כבר כאן, אז אולי הגיע הזמן להתקדם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.