לאחר כשנה בחלל: האסטרונאוט האמריקני סקוט קלי חזר לכדור הארץ

 
עודכן 08:35 02/03/2016

האסטרונאוט האמריקני נחת בקזחסטן לאחר שהות של כשנה בתחנת החלל הבינלאומית. הוא נחת על הקרקע באמצעות מצנח הוא התקבל בתשואות. קלי, שנשלח לתחנת החלל הבינלאומית ל-340 ימים כדי לדמות משימת חלל לחקר המאדים והפך ללהיט ברשת, שבר את שיא השהייה של אדם בחלל

 
 
 
 
 

האסטרונאוט האמריקני סקוט קלי נחת הבוקר (רביעי) בקזחסטן לאחר ששהה בחלל במשך כשנה. הוא נחת בשלום באמצעות מצנח ונעזר בשני קוסמונאוטים רוסים בכדי לעמוד על רגליו.

 

האסטרונאוט, שפיקד על תחנת הכלל הבינלאומית, התקבל בתשואות גדולות ויוטס לארצות הברית, שם יעבור שיקום בכדי שיוכל לחזור ולצעוד כאחד האדם. במהלך השנה האחרונה הפך קלי לאסטרונאוט הכי מפורסם של נאס"א.

 

קלי, שנשלח לתחנת החלל הבינלאומית ל-340 ימים כדי לדמות משימת חלל לחקר המאדים, שבר את שיא השהייה של אדם בחלל. כל זאת, כשהוא משאיר מאחור, הרחק בכדור הארץ, את בתו שרלוט וחברתו לחיים אמיקו.

 

מלבד ניסוי השהייה, בשנה האחרונה ביצע סקוט יותר מ-400 ניסויים מדעיים בחלל והקדיש לא מעט זמן לשיחות עם תלמידים בבתי ספר ותיכונים ברחבי ארה"ב. האסטרונאוט אף הפך ללהיט ברשת, כאשר הצליח לרתק אליו מיליונים ברחבי העולם באמצעות עדכוני הטוויטר, הפייסבוק והאינסטגרם שלו.

 

 
האסטרונאוט האמריקני נוחת בקזחסטן
האסטרונאוט האמריקני נוחת בקזחסטן צילום : CNN
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.