קנדה: הפרלמנט קרא לגנות את תנועת ה-BDS

 
עודכן 07:34 23/02/2016

ברוב של 229 מול 51 מתנגדים, אישר הפרלמנט הקנדי החלטה הקוראת לגינוי התנועה שקוראת לחרם על ישראל. בנוסף קרא הפרלמנט לממשלה הקנדית לגנות כל ניסיון לקדם חרם או סנקציות על ישראל. אתמול תלו אנשי התנועה שלטים נגד ישראל בקרונות רכבת התחתית בלונדון

 
 
 
 
 
קמפיין של ה-BDS ברכבת התחתית בלונדון
קמפיין של ה-BDS ברכבת התחתית בלונדון צילום : Twitter
 

הבעת תמיכה מצפון אמריקה. הפרלמנט הקנדי אישר הלילה (שלישי) החלטה הקוראת לגינוי תנועת BDS, הקוראת לחרם על ישראל.

 

ההחלטה התקבלה ברוב של 229 מול 51 מתנגדים. בנוסף, קרא הפרלמנט קרא לממשלה הקנדית לגנות כל ניסיון של קבוצות או יחידים לקדם חרם או סנקציות על ישראל.

 

החלטה זו מגיעה על רקע הכרזת ה-BDS על "שבוע האפרטהייד הישראלי" אתמול בבריטניה. אנשי התנועה הציבו אתמול שלטים בקרונות הרכבת התחתית בלונדון, הקוראים הקוראים להחרים את ישראל ומאשימים ארגונים בבריטניה בסיוע למה שהם מכנים "אפרטהייד", בהם גם רשת BBC המואשמת בסיקור מוטעה.

 

שגרירת קנדה לישראל, ויויאן ברקוביץ', התייחסה להחלטה לדחיית התנועה. "אני גאה לראות את ארצי עומדת לצדה של ישראל נגד תנועת ה-BDS. הרוב המכריע של חברי פרלמנט מסכים כי התנועה מכוונת באופן בלתי הוגן כלפי ישראלים ואין לכך מקום בקנדה", היא אמרה.

 

"ההחלטה שהתקבלה אמש באוטווה מוכיחה כי הקנדים מוכנים לצאת נגד אי-צדק", הוסיפה השגרירה, "במיוחד כאשר חבריהם בישראל מודאגים מהמצב. ממשלת קנדה מחויבת ישראל. ראש הממשלה ורודו ושר החוץ דיון גילו מנהיגות והובילו לפתרון נושא BDS. אני מצפה להמשך שיתוף הפעולה בין המדינות שלנו - בין אם באמצעות המדע, הטכנולוגיה והחדשנות, או בתחומי התרבות, החינוך והאומנות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.