למה נפסל אישור הכניסה לכנסת של הלוחם למען השקיפות?

 
עודכן 21:30 13/02/2016

תומר אביטל, מייסד המיזם "100 ימים של שקיפות", עוקב בדביקות אחר חברי הכנסת ומגלה את האינטרסים האישיים של האנשים שמשפיעים על סדר יומנו • אז למה, בתגובה, הכנסת שללה את אישור הכניסה שלו? ואיך ממשיך אביטל לפעול למען שקיפות הח"כים?

 
 
 
 
 

עד לפני כמה שנים, תומר אביטל היה כתב העיתון "כלכליסט", ורשם על שמו סקופים רבים כנגד חברי הכנסת. אבל צו מצפונו שינה את מסלול חייו, והוא החליט להקים את מיזם "מאה ימים של שקיפות" - שחושף את השלדים שחברי הכנסת שלנו שומרים בארון.


בין החשיפות של אביטל מימי "כלכליסט" ניתן גם למצוא את ההוצאות במעון ראש הממשלה, ואת החוק שתפר השר לשעבר, אלי ישי כדי לשלש את הפנסייה של מקורבו, ועוד.


לפני כשנתיים החליט אביטל לעזוב את התקשורת הממוסדת ולעבור לתקשורת האקטיביסטית - זו שלא רק חושפת, אלא גם מתעקשת לשנות. הוא הקים את פרויקט "מאה ימים של שקיפות", וגייס עבורו 160 אלף שקלים בפרויקט מימון המוני.

 

 
תומר אביטל, "מאה ימים של שקיפות"
תומר אביטל, "מאה ימים של שקיפות" צילום : צילום מסך -
 

בכסף שגייס אביטל מהציבור הוא משתמש כדי להפעיל את הפרויקט ולגייס חוקרים פרטיים, שעוקבים אחר המהלכים הסמויים של חברי הכנסת. פגישות של עו"ד ראש הממשלה עם ח"כ ברקו, נדב פרי , הלוביסט של תשובה עם בכירי משרד האנרגיה ועוד תועדו על ידי מצלמותיו. המטרה - להפעיל לחץ ציבורי מתון.


למרות הפעילות נגד חברי הכנסת, יש לו מספר תומכים בקרב 120 הנבחרים - ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר עליו: "הוא עוסק בחומרים הכי רגישים והוא האש המאכלת".


אך מה שמעורר את תמיכתו של ח"כ רוזנטל לא מעורר אמפתיה כלפי אביטל משאר חברי הכנסת, ויו"ר המשכן, יולי אדלשטיין, הכריז עליו מלחמה ושלל את אישור הכניסה הקבוע שלו לכנסת. הטיעון - הוא אינו חבר בכלי תקשורת עיתונאי מוכר, וזו למרות שהוא וחשיפותיו מופיעים באופן יומיומי בכל ערוצי הטלויזיה והעיתונים.

 

 
יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת, בחגיגות יום ההולדת לכנסת
יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת, בחגיגות יום ההולדת לכנסת צילום : דוברות הכנסת
 

בתגובה, חשף אביטל את רשימת השמות של אלו בעלי האישור הקבוע לכנסת - ביניהם רמי לוי, בכירים בחברה בישראל ואבי ג'מאל מהשווארמה בחיפה, ושוב חולל מהומה, שאפילו אחריה לא יכול להמשיך ולעבוד בכנסת, ולכן ממשיך לעבוד מבחוץ.


כיום, תומר עובד על המהפכה החשובה ביותר שלו - שקיפות ועדת השרים לחקיקה בכנסת. לפי אביטל, זו ועדה שתכני שיחותיה לא נחשפים לציבור, ובה מצביעים השרים על הצעות החוק שיוגשו למליאת הכנסת באותו שבוע. העובדה כי תכנים אלו לא מפורסמים לציבור, יוצרת בישראל אשליה של דמוקרטיה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.